Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Facebook ile yeni bir dönem başlıyor

 

Facebook ile yeni bir dönem başlıyor

 

Facebook, YouTube gibi video içerik sunmakta olan devlerle mücadele etmek adına yeni video arama özelliğini duyurusunda bulundu.

Facebook, YouTube gibi video içerik devlerinin gerisinde kalması sebebiyle uzunca bir süredir kendi bünyesinde yer alan videoları öne çıkarmak için çaba harcadığını biliyoruz.

Ancak bu konudaki yorumlar ise en büyük engel, kullanıcıların zaman tünellerinde sadece arkadaşlarının veya takip ettiği sayfaların yüklemiş olduğu videoları görmesiydi olarak bilinmekte idi. Bu sorunu çözmek için kolları sıvayan sosyal ağ devi olarak bilinen, Facebook’ta yer alan tüm videoların aratabilmesini sağlayan yeni aracını duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde ise yapılan incelemede Facebook üzerinden gerçekleşen tüm canlı yayınları görebileceğiniz yeni bir özellik duyuran şirket, şimdi de bu hizmetini videolara taşımakta olduğu gözlendi. Facebook’un mobil sürümünde devreye sokulan yeni arama algoritması, artık girdiğiniz anahtar kelimelerle eşleşen videoları da size göstermekte.

Facebook, bu yeni arama seçeneğiyle beraberinde gelen insanların daha çok video yükleyeceğini düşünmekte olduğu gözlendi. Çünkü eskiden yüklenen videolar sadece takipçilere ulaşırken, artık çok daha geniş bir kitleye ulaşabilecek.

Kredi alacaklar dikkat


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar