Ekonomi Haberleri

Kredi alacaklar dikkat

Kredi alacaklar dikkat

 

Kredi alacaklar dikkat. BDDK Başkanı olarak görev yapan Akben, “Tüketici kredilerinde, konut kredilerinde ve diğer kredilerde faiz oranlarında düşüş bekliyoruz.” diye açıklamada bulundu.

Kredi alacaklar bu haber size!

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’den kredi faizlerine ilişkin açıklama gelmiş oldu.
Akben, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüketici kredilerinde faizlerin düşürülmesi konusunda bankalara yönelik çağrısına ilişkin konuşmada bulunuldu.
Genel faiz oranlarının aşağı gelmesiyle beraberinde ise tüketici kredilerindeki faiz oranlarında da mutlaka bir düşme oluşacağını belirtmekte olan Akben, “Geçen haftalarda faiz oranları, Ekim ayından bugüne en düşük seviyeyi test etti. Bu oranlardaki düşmeyle orantılı olarak da tüketici kredilerinde, konut kredilerinde ve diğer kredilerde faiz oranlarında düşme bekliyoruz. Faiz oranlarındaki düşmeyle birlikte zaten büyümenin daha olumlu bir seyre gireceğini düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KATAR VE İRAN’DAN TÜRKİYE’YE CİDDİ İLGİ VAR OLDUĞU BELİRTİLDİ
Akben konuşmasında ise, Türkiye’de katılım bankacılığındaki gelişmelerin sorulması üzerine, “Katılım bankacılığı çok önem verdiğimiz bir sektör. Türkiye’deki payı hala çok düşük seviyelerde. Bardakta daha çok dolduracağımız yer var” cevabını vermiş oldu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar