• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9402
  % 0,08
 • € EURO
  31,2451
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4488
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3146
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  1270860,728
  % 0,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

En Çok Faiz Veren Bankalar

En Çok Faiz Veren Bankalar

En Çok Faiz Veren Bankalar

En Çok Faiz Veren Bankalar Ocak ayı sonlarına doğru çıkan sicil affı düzenlemesi, milyonlarca kara listede olan kişiyi sevindirse de bankaların uygulaması pekte iç açıcı olmamıştır. Sicil affı kapsamında bankalar gerekli adımları atmamışlardır. Her ne kadar findeks kredi notlarını, Nisan başında güncelleme yapsa da bir çok banka hala borcu olmayan tüketiciye kredi kartı veya kredi vermemektedir. Artan tüketici şikayetleri neticesin de ilerleyen süreçte hükümet yetkilileri tarafından yeni adımlar atılması beklenmektedir.

Faiz Oranı Yüksek Bankalar

Kredi bulamayan vatandaşların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi de Vatan Bilgisayar cep telefonu kredisi kullanmak ve bu sayede aldıkları telefonu piyasa da satarak nakite çevirmektir. Bu yolla telefon satışlarının artması ve Vatan kredi ile kredi kullanan kişi sayısının artması neticesin de ikinci el telefon piyasasında fiyat düşüşleri gerçekleşmektedir. Bankaların kredi vermemesi ve tüketicinin de kredi ihtiyacının olması neticesinde vatandaş değişik yollarla nakit ihtiyacını gidermeye çalışmaktadır.

Öte yandan kredi vermeyen bankaların mevduat bulamaması neticesinde arttırdıkları mevduat faiz oranlarını da takip eden bir çok tüketici bulunmaktadır. En çok faiz veren bankalar aramaları ve mevduatlarının vadesi bitimin de o bankaya birikimlerini aktarması neticesin de bankalar arasında mevduat faiz oranı yarışı başlamış durumdadır. Hükümet yetkilileri bu konu da açıklamalar yapmakta ve faiz arttırımına giden bankaları uyarmaktadırlar. İlerleyen süreçte fazla faiz veren bankaların durumu belli olacaktır.

Vatandaşın en uygun kredi arayışı sürmekte, aynı şekilde bankalarında mevduat arayışları sürmektedir. Bankalar mevduat toplayamadıkları için de kredi verme imkanları konusunda tüketicilere sundukları şartları yumuşatmamaktadırlar.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.