Reklam

Cildinizin Tüm Bölgeleri İçin Kusursuz Bakım “Darphin“ ile Geliyor

Cildinizin Tüm Bölgeleri İçin Kusursuz Bakım “Darphin“ ile Geliyor

Pierre Darphin tarafından 1958 yılında çalışmaları başlatılan Darphin Enstitüsü günümüzün en iyi dermakozmetik markaları arasında yer almaktadır. Aromatik bitki ve esanslarını teknoloji ile birleştirerek kurulan marka, eşsiz ve lüks cilt bakımı oluşturma amacıyla özel olarak geliştirilmektedir.  Çığır açan cilt bakım teknikleri ve kişiselleştirilmiş cilt bakım prosedürleriyle adeta güzellik alanında devrim yaratılmıştır. Darphin ürünlerinde bütünsel olarak güzellik düşüncesi savunulur.   Cilt bakım ritüellerinde gereken tüm aşamalar başarılı şekilde yerine getirilmektedir.

Pierre Darphin ’in oluşturduğu bütünsel güzellik düşüncesi beraberinde 50 yıl sonra bile üretilecek bakımı sağlamaktadır.  Serum ve krem uygulamalarından önce gelen aromatik bakım aşaması en güzel sonuçların alınması bakımından son derece önemlidir. Pierre Darphin ürünleri serum formüllerinde tüm duyuları harekete geçirmeyi hedefler. Anında, yoğun ve uzun süreli şekilde etki sağlanması adına güçlü sonuçlar sunar. Ürünlerdeki en büyük farklılık zaten zengin dokulara sahip olması ve cilt tiplerine özel şekilde bakım sağlanmaya fırsat verilmesidir.  Her geçen gün daha güzel bir cilt bakımı olması adına ihtiyacınız olan zemini size verecektir. Dermokozmetik markaya ait özel ürünleri kullanırken aromatik bakımların olması duyu ve hislerin daha zinde bir hal almasında da etkilidir.  Uyarma, yatıştırma, yeniden canlandırma ve arındırma özellikleri ile kendi beklentilerinize hangi ürün uyuyorsa bunu değerlendirebilirsiniz.

Cilt Neden Yaşlanır – Darphin Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Genel algı her ne kadar estetik ve yoğun kozmetikle yaşlanmanın engellenmesinin mümkün olduğunu söylese de yaşlılık önüne geçilemeyen bir durumdur. Sadece geciktirilmesi mümkün olur. Bu süreci geciktirmek için kırışıklıklarla ilk tanışma döneminden itibaren düzenli bakım olması gerekir.  Göz çevresindeki deri ince olduğu için öncelikle burada yaşlanma başlar. Bu aşamadan sonra dudak çevresinde ve yanaklarınızda çizgiler görülecektir. Bu noktada cildin yaşlanma nedenlerine odaklanmak, bir açıdan geriye gitme sağlanabilir:

 1. Elastikiyet kaybına neden olan kuruluk kaynağı durumlar
 2. Cildin zamanla suyunu kaybetmesi nem dengesinin bozulması
 3. Güneş ışığına aşırı derecede maruz kalma
 4. İklim koşullarının çöl benzeri havada olması, karasal iklim şartları
 5. Flor içeren sulara maruz kalma
 6. Sigara içmek ya da dumana maruz kalmak
 7. Kirli bir havası olan yerde yaşamak
 8. Trafikteki araç fazlalığı nedeniyle egzoz gazlarının yoğun olması
 9. Rahat bir ruh halinde olmama, üst üste stres hali
 10. Uzun süre hareketsiz kalma
 11. B2 ve C vitamini eksikliği- beslenmede düzensizlik
 12. Çok sık şekilde gülme ve mimikleri yoğun şekilde kullanma
 13. Düzenli gözenek bakımının olmaması, makyaj kalıntılarının hasar bırakması

Bahsedilen maddelerin çözümü için bir Darphin ürünü aldığınız varsayılırsa bu durumda uygulama detaylarına da önem vermek gerekir. Darphin markası kendi ürün türlerine göre kullanım kılavuzu belirlemiştir:

 • Serumlar, özellikle gece ve gündüz kremlerinden önce uygulanmalıdır. 3 damla kadar ele alınır ve ısıtılır.  Daha sonra göz ve yanaklar avuç içleriyle kapatıldıktan sonra nazikçe bastırılarak serumun iyice yedirilmesi sağlanır. Cildin uyandırılması aşamasında parmak uçları kullanılır ve hafif şekilde masaj gerçekleştirilir. Bunun etkisini daha da artırmak için ilk aşamanın yenilenmesi gerekir.
 • Krem ürünleri kullanılırken belirli bir miktar alınır ve önce el içerisinde ısıtıldıktan sonra saç diplerine gelene kadar yedirilerek işlem yapılır. Eller daha sonra düz tutulur ve boyundan başlanarak yanaklara doğru hafif şekilde yukarı kaydırma olur. Avuç içi daha sonra alına konur ve kaşların alt bölümünden saç diplerine doğru kaldırılması sağlanır.
 • Aromatik kokuları hissedeceğiniz bakım ürünlerini kullanırken özellikle gece saatlerinde 1-3 arasında bu ürünleri kullanmaya özen gösteriniz. Bunun nedeni en çok bu saatler arasında yenilenme olmasıdır. Tüm cilt hücreleri zararlı olanları atarak kendini yenilemeye başlar. Aromatik bakım ürünlerinde ellerin kullanımı önemlidir. Önce burnunuza yaklaştırarak derin nefes aldıktan sonra boyun yanlarından aşağı doğru indirilmesi gerçekleşir.  Daha sonra parmak uçlarınızla baskı yaparak uygulama yapınız.  Bu uygulamayı birkaç kere yineleyebilirsiniz.
 • Göz çevresi bakım ürünlerini kullanırken öncelikle serum ya da bakım kreminizi uygulamanız gerekir. Bölgesel olarak yoğun bir müdahale olduğu için üst üste uygulamalar önemli olacaktır. Göz çevresi çok kolay hasar görebilen bir bölüm olduğu için mutlaka hafifçe bastırılarak parmak uçlarıyla işlem olmalıdır.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar