Bankacılık

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar Tarım ve hayvancılık, geçmişten bugüne eskimeyen tek sektörümüzdür. Aynı zamanda ülkemizin en büyük sektörüdür. Çiftçilik sektörünü devlet her zaman destekleyip, yardımcı olmakla beraber, insanları tarıma teşvik ediyor. Çiftçilerin yaşadığı maddi sorunlara çözüm getiren bankalar, her yıl yeni kredi kampanyalarıyla destek vermeye devam ediyor.

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Her yıl bankalar daha fazla müşteriyle çalışmak amacıyla kredi kampanyalarını her yıl yeniliyor ve kolay ödeme seçeneği, düşük faiz oranları ile daha fazla müşteriyi kendilerine çekiyor. Bankalar kredi talebinde bulunan vatandaşlar için ilk olarak gelir belgesi talep eder. Özel kurum veya kamu kuruluşlarında çalışan kişiler için kredi alması daha kolaydır. Tarım sektöründe faaliyet gösterenler için ise bankalar gelir belgesi istemek yerine çiftçi kayıt belgesi, hayvan işletme belgesi gibi resmi evraklar talep ediyor. Kredi talebinde bulunan kişiler için öncelikle kredi notuna bakıldığı için kredi notu bu konuda önem taşımaktadır. Size kredi verilmesi için tarımsal ürünler ile ne kadar gelir elde ettiğiniz, hayvan sayınızın ne kadar olduğu ve hayvan değerlerinin hesaplaması yapılır. Ardından bankalar size onay verir.

Tarım Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, TEB, Garanti, Denizbank, Halkbank ve Şekerbank çiftçiye tarım kredisi desteği sağlayan bankalardır. Ziraat bankası, çiftçiler için özel olarak faizsiz kredi veriyor. TEB ise, çiftçilerin öncelikli olarak başvuru yaptıkları bankalardan birisidir. Tarım alanında birçok kredi veren TEB, örneğin; arıcılık kredisi, su ürünleri kredisi, tavukçuluk kredisi gibi çeşitli kredilerle çiftçilere imkanlar sunmaktadır. Şekerbank ise, çiftçilere özel 60 ay vadeli ve ödeme kolaylığı ile kredi veriyor. Bunun yanında ek olarak tarlanızı büyütmek amacıyla kredi alabiliyorsunuz. Şeker bankasına 60 ay vadeli, ister 3 ayda bir, ister 6 ayda bir veya isterseniz yılda bir ödeme yapabiliyorsunuz.

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Tarım ve hayvancılık, geçmişten bugüne eskimeyen tek sektörümüzdür. Aynı zamanda ülkemizin en büyük sektörüdür. Çiftçilik sektörünü devlet her zaman destekleyip, yardımcı olmakla beraber, insanları tarıma teşvik ediyor. Çiftçilerin yaşadığı maddi sorunlara çözüm getiren bankalar, her yıl yeni kredi kampanyalarıyla destek vermeye devam ediyor.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar