Bankacılık

Büyük bankaya ceza

.

 

Büyük bankaya ceza

 

ABD Adalet Bakanlığı, mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlük sebebiyle uluslararası yatırım bankasının ortalama olarak 5,06 milyar dolar para cezası ödemeyi kabul ettiğini bildirisinde bulundu.

 

 

Uluslararası yatırım bankası olarak bilinen Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı olarak 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etmiş oldu.
ABD Adalet Bakanlığı ile banka arasında yeni yılın başından itibaren yapılan görüşmelerde sonuca gidilmiş olundu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre yer alan bilgide ise, Goldman Sachs, 2007 ile 2009 yılları ipotekli menkul kıymetlerin ihracı, pazarlaması ve satışı konularında yaptığı ihlallerden dolayı 2 milyar 385 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti. Açıklamada ayrıca bankanın, ihlallerden etkilenen tüketicilere 1 milyar 800 milyon dolar “rahatlama sağlamayı”, Ulusal Kredi İdaresi Birliği, Chicago ve Seattle Federal Konut Bankalarının da aralarında bulunmuş olduğu federal ve eyalet kuruluşlarına da 875 milyon dolar ödemeyi kabullendiği bilgisi verilmiş olundu.

[poll id=”2″]

 

Rusya’dan 7 milyar dolar kaçtı


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar