Bankacılık

Burgan Bank’tan büyük hamle

Burgan Bank’tan büyük hamle

Burgan Bank; HSBC Bank, Commerzbank, Mashreqbank ve Arab Banking Cooperation liderliğinde, reel sektörün dış Ticaret finansmanında kullanılmak üzere euro ve dolar türünden 2 farklı kredi türü ve 2 farklı vadede toplamda yaklaşık 124 milyon dolar sendikasyon kredisini sundu. Belirtilen bu kredilerin faiz oranları ise 2 farklı vade için Libor + 1.20 ve Libor + 1.10 % olarak oluştuğu belirtildi.

Ayrıca Burgan Bank’ın hazırladığı sendikasyon kredisi; yaklaşık 77 milyon dolar ve ortalama 42 milyon euro’luk olmakla birlikte 2 farklı dilimde, 364 günlük ve 367 günlük 2 vade bulunduruyor. Toplam değeri 124 milyon dolar olan bu sendikasyon kredisi, reel sektörün dış ticaret finansmanında yer alacağı belirtiliyor.

Sendikasyon Kredisi imza töreninde yer alan Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç; “Burgan Bank olarak, 1 sene önceki istikrarlı büyümemizi sürdürerek ve 2015 senesinin ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre toplam aktif büyüklüğümüzü %37, nakdi kredilerimizi %49, mevduatı %49 ve özkaynaklarımızı %67 oranında yükselterek sektörün üzerinde bir büyüme oluşturduk. Senenin geri kalanında da bu sağlıklı büyüme trendimizi sürdürmeyi planlıyoruz.” şeklinde ifade ettiği öğrenildi.

Ayrıca bu yeni gelişmeler dahilinde Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç sözlerinde: “Bugün bankamız tarihindeki ilk sendikasyon kredisini oluşturarak hedeflerimiz doğrultusunda bir adım daha atmış oluyoruz. Yaklaşık 124 milyon dolar değerindeki sendikasyon kredisi ile fonlama yapımızı çeşitlendirmeyi ve özellikle yurt dışı yatırımcılara varlığımızı göstermeyi planlıyoruz. Yabancı yatırımcıların ilgisinin geniş olduğunu ve yaklaşık yüzde yüzün üzerinde bir talep geldiğini ifade edebilirim. Bugün 6 farklı ülkeden yaklaşık 12 bankayla birlikte imza attığımız sendikasyon kredisi, reel sektörün dış ticaret finansmanında kullanılacak.” dediği öğrenildi.

Ayrıca Müşteri odaklı bankacılık anlayışlarını belirten Dinç, “Burgan Bank olarak; ürünlerimizi ve hizmetlerimizi oluştururken her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru anlamaya ve analiz etmeye özen gösteriyoruz. Bununla birlikte KOBİ’ler başta olmak üzere, bireysel ticari kurumsal ve özel bankacılık alanında ürünler hazırlıyoruz. Bugün 6 farklı ülke ile imzaladığımız bu sendikasyon kredisi, müşterilerimize güzel bir fon kaynağı sunarak ihracat fonlamasına ihtiyaç duyduklarında da yanlarında olduğumuzu belirtiyor. Bunun yanında, ortalama 124 milyon dolar değerindeki bu sendikasyon kredisi, yurtdışı piyasaların Türk ekonomisine ve Burgan Bank ismine belirttiği güvenin bir sembolüdür. Destek sunan tüm bankalara teşekkürlerimi sunuyorum.” sözleri ile ifade ettiği belirtildi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar