Hisse Borsa

Bretix sonrası borsalarda ralli

Küresel piyasalar, Brexit sonrası yükselen teşvik beklentilerinin risk iştahını yükselmesiyle pozitif seyrederken dünya borsalarındaki rallinin rekorlarla sürdüğü görülmekte.

 

 

Bretix sonrası borsalarda ralli. Küresel piyasalar, Brexit sonrası artan teşvik beklentilerinin risk iştahını artmasıyla pozitif seyrederken dünya borsalarındaki rallinin rekorlarla sürdüğü görülmekte.
Birleşik Krallık’ta gerçekleştirilen referandumdan Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma kararı çıkmasının sonrasında piyasalardaki kısa süreli şok etkisi, yerini merkez bankaları ve ekonomi yönetimlerinden teşvik beklentileri ile pozitif bir seyre bırakmıştı. Merkez bankalarından gelen destek söylemleri, dün Japonya hükümetinin yeni teşvik paketini bu ay sonu hazırlayacağını açıklaması ile biraz daha somut hale geldi. ABD Merkez Bankasının (Fed) bu yıl içinde başka faiz yükseltmesine gitmeyeceği beklentileri de risk iştahını yükselten en önemli etkenlerden biri olarak öne çıktı. İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney de dün İngiltere’nin AB’den çıkma kararının sonrasında bankanın parasal ve finansal istikrarın sağlanması için gerekli araçlara sahip olduğunu belirtmiş oldu.

 

[poll id=”2″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar