Hisse Borsa

Borsalar karışık seyirde

Borsalar karışık seyirde

 

 

Asya borsaları Japon hisselerindeki yükselişten destek bularak ılımlı bir yükseliş gerçekleştirirken, MSCI endeksi yüzde 0.3 yükseldi, Çin’de açıklanan veriler üzerine Shanghai endeksi yüzde 0.3 gerileme gösterdi.

 

 

Küresel borsalar karışık seyrediyor.
Asya borsaları Japon hisselerindeki artıştan destek bularak ılımlı bir yükseliş gerçekleştirirken, ABD doları ekonomiye dair iyimser beklentilerin öne çıkmasıyla euro ve yen karşısında değer kazandı.
Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.3 yükselirken, Japonya Nikkei endeksi Nisan 2017 için planlanan bir satış vergisinin ertelenebileceği haberleriyle yüzde 1’in üzerinde artış kaydetti. Japon hisselerindeki artışa aynı zamanda hükümet tarafından daha fazla parasal teşvik desteği sağlanabileceği beklentileri de katkıda bulundu.
Ayrıca Çin’de haftasonu açıklanan verilerde fabrika üretimi, yatırım ve perakende satışların Nisan ayında beklentilerin altında büyüdüğünü gösteren veriler üzerine Shanghai endeksi yüzde 0.3 geriledi. Beklentilerin altında kalan veriler Çin ekonomik büyümesine dair endişeleri yeniden canlandırdı.

 

[poll id=”2″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar