Hisse Borsa
Neler Oluyor?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir? Küçük çaptaki birçok yatırımcı, borsada yüksek miktarda para kazanmak ister.

Kullanıcı Oyu: 4.5 ( 1 Oy Verildi)

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir?

Borsada Para Kaybetme Oranı Nedir? Küçük çaptaki birçok yatırımcı, borsada yüksek miktarda para kazanmak ister. Fakat yeterli bilgi ve deneyime sahip olmadan borsa yatırımı yapan küçük yatırımcıları ne yazık ki istedikleri kazancı elde edememektedir.

 

 Borsada Neden Para Kaybedilir?

İlk önce belirtmemiz gereken konu, yatırımcı tamamen bilgisizliğinden dolayı para kaybeder. Çünkü çoğu kişi borsada yatırım yapmayı oyun oynamak olduğunu zannederek balıklama dalar. Borsada yatırım yapma işine balıklama dalmadan önce sanal âlemde ve platformlarda, borsa yatırımı ile ilgili birçok demo hesap ve deneme hesabı bulunmaktadır. Yatırımcı ilk önce bunun gibi programlarda kendi test etmeli, daha sonra borsada yatırım yapmaya başlamalıdır. Yatırıma başladığımızda da dikkat edilmesi gereken nokta, elimizdeki paranın tamamıyla değil en az üçe ya da dörde bölmek suretiyle yatırıma yön verilmelidir.

 

 Peki, Borsada Nasıl Para Kazanılır?

Borsada para kaybetme ya da para kazanma miktarı tamamen yatırımcının kendi sorumluluğundadır. Borsa sistemi içerisinde birçok şirket hisseleri bulunmaktadır. Hangi hisse senedine yatırım yapılması gerektiğiyle ilgili bilgileri bankaların yatırım danışmanlarından veya borsa yatırımı yapan güvenilir çevreden bilgiler alınmalıdır. Yatırım yapılacak hisse senediyle ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan yapılan yatırımlar, büyük hüsranla sonuçlanabilir ve kaybetme oranı da aynı ölçüde yüksek olur.

Borsadaki temel kural şudur: Sabır. Borsa yatırımı günlük al-sat işleriyle karıştırılmamalıdır. Borsada al-sat değil, al-bekle mantığı kazandırır. Kısa vadede ihtiyaç duyulan parayla asla yatırım yapılmamalıdır. En az bekleme süresi 1-2 yıl olmalıdır. Unutulmamalıdır ki borsada bekleyen daima kazanır. Borsada battım, para kaybettim diye bir şey yoktur. Varsa eğer sabredemedim, hisse senedi düşmeye başladı korktum paramı çektim vardır. Spekülasyonların ve spekülatif hisse senetlerinin yoğun bir şekilde dolaştığı bir yatırım aracında dikkatli ve sabırlı olunduğu sürece borsa daima kazandırır.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar