Hisse Borsa

Borsa mı Tahvil mi

Borsa mı Tahvil mi

 

Borsa mı Tahvil mi ? Gelişmiş ülke tahvil faizlerinde tarihi dipler test ve analiz edilirken borsa endeksleri jeopolitik riskinin düşüş göstermesiyle artış gösterdi. Ancak Muhammed El-Erian gibi uzmanlar uyarıyor: Ralli hala Fed’e güvenden kaynaklanıyor.

Gelişmiş ülke tahvil faizleri tarihi dip seviyeleri görmüş durumda, borsa endeksleri ise jeopolitik riskin düşüş göstermesiyle beraberinde yükseliş gösterdi. Ekonomistler ise uyarıyor: Ralli hala Fed’e güvenden kaynaklanıyor diye belirtiliyor. 10 yıllık ABD hazine tahvili faizi %2,35’in altına düşerek 14 ayın en düşük düzeyini gördü. 10 yıllık Almanya hazine tahvili faizi tarihinde ilk kez yüzde 1’in altına inerken 2 yıllık tahvilde faiz 15 ay aradan sonra tekrar eksiye geçmiş durumda. Bu arada Fransa ve İspanya’nın tahvil faizleri tarihi diplere inerken 10 yıllık İngiltere tahvili faizi de 1 yılın en düşük düzeyini test etti. Son olarak da Japonya’nın 10 yıllık tahvil faizi 16 ayın en düşüğüne gerilemiş durumda.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar