Hisse Borsa

Borsa İstanbul’dan iki şirkete sermaye uyarısı

2 şirkete uyarı geldi. Borsa İstanbul AŞ, Tesco Kipa ve Eminiş Ambalaj’a sermaye kayıpları ile ilgili uyarıda bulunmuş oldu.

 

 

 

Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu, Tesco Kipa ile Eminiş Ambalaj’ın sermaye kayıpları nedeniyle uyarılmasına karar verilmiş olundu.
Borsa İstanbul AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan duyurulara göre yer alan haberde ise, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu, payları Ana Pazar’da işlem görmekte olan Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ ile payları Yıldız Pazar’da işlem gören Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi AŞ’nin uyarılmasına karar verilmiş olundu.
Yapılan duyuruda yer alan haberde ise Tesco Kipa’nın, yıl sonu finansal tablolarında sermaye kaybı oranının yüzde 51 olması nedeniyle, Şirketin Kotasyon Yönergesinin 35. Maddesinin 2. fıkrası kapsamında sermaye kaybını gidermesi konusunda uyarılmasına karar verildiği bildirilirken, Borsa İstanbul AŞ’nin, Eminiş Ambalaj ile ilgili duyurusunda ise şu ifadelere yer verilmiş olundu açıklama şöyle:
“Payları Borsamızın Ana Pazarı’nda işlem gören Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ (Şirket) ile ilgili olarak; Şirketin sermaye kaybını giderecek şekilde öz sermayesini güçlendirmesi ve 31 Aralık 2016 tarihli finansal tablolarına göre Kotasyon Yönergesinin 35. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendi kapsamında sermaye kaybının oluşması halinde, Şirketin durumunun yeniden değerlendirileceği ve paylarının Borsamız Yönetim Kurulu kararı ile Yakın İzleme Pazarına alınabileceği konularında uyarılmasına karar verilmiştir.”

 

[poll id=”2″]

 

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar