Kripto Para Haberleri

Bitcoin Gold’da sorunlar bitmiyor

Bitcoin Gold’da sorunlar bitmiyor

Bitcoin Gold’da sorunlar bitmiyor. Bitcoin, bir kez daha çatallanarak Bitcoin Gold isimli yeni olan bir kripto-para birimi ortaya çıkarmış durumda ancak bununla beraber bu para birimi, başlangıçta bazı sorunlar yaşamış oldu.

Bitcoin, bu yılın daha önce de, Ağustos ayında Bitcoin Cash’in yaratılması ile çatallanmıştı ve şimdi de Bitcoin Gold, madencilik işlemini dev gruplar yerine bir kez daha kişilere uygun hale getirmeyi amaçlamakta.

Ne yazık ki, Telegraph’ın da belirttiği üzere yeni altın Bitcoin Salı günü yayımlandığı anda internet sitesi ise bir DDoS saldırısına maruz kalmış olmuştu. İlgili haber Bitcoin gold Ddos saldırı bkz. Bitcoin’in de Twitter üzerinde duyurduğu üzere site, dakikada 10M istek ile karşı karşıyaydı ve firma, sorunu çözmek için IP’ler ile hızlı bir şekilde çalışmaya başladı.

Ancak saldırı, başlangıcından üç saat sonrasına kadar başarılı bir şekilde durdurulamadı. Hatta o noktada bile Bitcoin Gold, sitenin normal çalışmasına dönmesi için zamana ihtiyacı olduğunu söylemekteydi.

İnternet sitesi geçtiğimiz gün (Çarşamba) tekrar düzgün bir şekilde çalışmaya başlamıştı ancak o sırada Bitcoin Gold‘un değeri 500$ başlangıç fiyatından sonrasında ise 150$’a düşüş göstermişti. Bu yazının yazıldığı sırada ise Bitcoin Gold değeri ise 121$ olarak gözükmekte.

 

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar