• YARIM ALTIN
  8.348,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9120
  % 0,00
 • € EURO
  35,9126
  % -0,03
 • £ POUND
  42,7216
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5302
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3750
  % 0,10
 • BITCOIN/TL
  2227186,379
  % -1,09
 • BIST 100
  11.172,75
  % 0,15

BDDK’dan vatandaşlara uyarı!

BDDK’dan vatandaşlara uyarı!

BDDK’dan vatandaşlara uyarı!

 

BDDK, bazı şikayet ve haberlerde yer alan dolandırıcılık girişimlerine karşı kamuoyunu uyardı
BDDK, son dönemde bazı şikayet ve haberlerde yer alan dolandırıcılık girişimlerine karşı kamuoyunu uyardı.

 

 

Yapılan açıklamada, kendilerini BDDK personeli ya da yetkili bir personel olarak tanıtan kişilerden gelen bilgi paylaşımı bunun beraberinde ise talebinin dikkate alınmaması gerektiği ve kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özen gösterilmesi gerektiği vurgulanmış olundu.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yapılan açıklamada şöyle belirtilmiş olundu:
“Son günlerde, Kurumumuza ulaşan şikayetler ve basın yayın organlarında yer alan haberlerden, kendilerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) personeli, Türkiye Bankalar Birliği çalışanı, danışmanlık şirketi yetkilisi, banka/sigorta yetkilisi, polis veya avukat vb. olarak tanıtan kişilerin, banka müşterilerine çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak bankacılık ürünlerine ait masraf ve komisyonlar ile kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacakları, ödül verecekleri, para iadesi yapacakları, banka hesaplarında sorun olduğunu söyleyerek bu sorunları giderecekleri vb. vaadlerde bulundukları anlaşılmıştır.
Bu suretle veya başka herhangi bir suretle banka müşterilerinin kişisel bilgilerini temin eden kişilerin haksız kazanç sağlama yoluna gitmeyi amaçladıkları görülmektedir. Önemle belirtmek gerekir ki Kurumumuz tarafından vatandaşlarımız telefonla aranmamakta ve vatandaşlarımızın bankacılık işlemlerinde kullandıkları kişisel nitelikli bilgiler hiçbir şekil ve surette talep edilmemektedir.
Bu itibarla, herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından kendilerini BDDK personeli veya yukarıda bahsi geçen diğer kurum/kuruluş personellerinden biri olarak tanıtarak kişisel bilgileri veya cep telefonuna gönderilen şifreyi talep eden şahıslara itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmamasını teminen kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özen gösterilmelidir” diye belirtildi.

 

[poll id=”2″]

Borsalarda düşüş bekleniyor

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.