Bankacılık

BDDK personel alımı yapacak

BDDK personel alımı yapacak

BDDK personel alımı yapacak. BDDK, 16-17 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan meslek personeli giriş sınavları doğrultusunda yer alan haberde, 35 bankalar yeminli murakıp yardımcısı, 27 bankacılık uzman yardımcısı ve 7 BDDK uzman yardımcısı ile beraber 69 personel alımı yapacak.

BDDK personel alımı yapıyor. Resmi gazete’de yayımlanan duyuruya göre, BDDK’ya meslek personeli giriş sınavı sonuçları doğrultusunda, kurum ana ve danışma hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere bankalar yeminli murakıp yardımcısı ile bankacılık, hukuk ve bilişim alanlarında bankacılık uzman yardımcısı unvanlarında personel alımı gerçekleştirilmiş olacak.
Ayrıca bunun beraberinde ise, BDDK’nın Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki idari işler, mali işler, insan kaynakları, eğitim ve kurul işleri ile kararlar müdürlüklerinde BDDK uzman yardımcısı istihdam edilmiş olacak.
Sınav başvuruları ise tarihleri 13 Kasım 14.00’te başlayıp, 24 Kasım 16.00’da sona erecek. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılmış olacak.
Giriş sınavının yazılı aşaması ise şu şekilde olacak; bankacılık uzman yardımcılığı (bankacılık, hukuk ve bilişim alanları) ve BDDK uzman yardımcılığı için 16 Aralık’ta, bankalar yeminli murakıp yardımcılığı için ise 16-17 Aralık’ta Sabah ve öğleden sonra oturumları şeklinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yazılı ve sözlü sınavların yapılacağı yerler ile tarihleri BDDK’nın resmi sitesinden duyuru yapılacak.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar