Bankacılık

Bayram tatilinde hangi bankalar açık?

Bayram tatilinde hangi bankalar açık?

Bayram tatilinde hangi bankalar açık? Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması ile beraberinde ise bankaların çalışma günleri de merak konusu oldu…

 Bayram tatilinde açık bankalar

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması ile beraberinde gözler farklı kurumlara çevrildi. En çok işlemin yapıldığı bankalar ise, postaneler gibi yerler idari tatilde açık olacak mı en çok merak edilen konular arasında yer aldı.
Ramazan tatilinde bankalar açık mı? sorusu uzun zamandır soruluyordu. Bakanlar kurulu kararı sonrası yapılan açıklamayla cuma gününün izinli sayıldığı ve bayram tatilinin 9 güne çıkartıldığı açıklaması yapılmış olundu.
Buna göre Cuma günü kamu çalışanları idari izinli sayılacak ve sonraki Pazartesine kadar tatil yapabilecekler. Bu duruma göre kamu bankaları tatil olacak.
4 Temmuz Arefe günü kamu bankaları kapalı olurken bununla beraber özel bankalar öğlene kadar çalışacaktır. Yine Bayramın bittiği 8 Temmuz Cuma günü ise özel bankalar tam mesai yapacaklardır. 4 Temmuz günü bankalar yarım gün çalışacağı için bankacılık işlemleri olanlar bu gün işlemlerini erken yaptırmalarını önermekte fayda var.
Özellikle EFT yaptıracak olan kişilerin sabah erken saatlerde bunun beraberinde EFT işlemlerini yaptırmalarını tavsiye ederiz. Çünkü öğleden sonra bankalar kapanacağı için öğleden sonra yapılacak EFT işlemleri 8 Temmuz Cuma gününe kalacaktır

2016 yılı Ramazan Bayramı tatili şu şekilde:
Ramazan Bayramı Arefesi 1/2 gün 04 Temmuz Pazartesi
Ramazan Bayramı 1. gün 05 Temmuz Salı
Ramazan Bayramı 2. gün 06 Temmuz Çarşamba
Ramazan Bayramı 3. gün 07 Temmuz Perşembe


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar