Bankacılık
Neler Oluyor?

Bankamatik Kartı Olmadan Para Transferi Yapılır mı?

Bankamatik Kartı Olmadan Para Transferi Yapılır mı?

Bankamatik Kartı Olmadan Para Transferi Yapılır mı? Bankalar teknolojinin kullanımının artmasıyla birlikte bankada oluşan kuyrukları eritmeyi başardı. Banka müşterileri internet aracılığı ile birçok işlemi kendileri bilgisayar veya telefonlarından rahatlıkla yapabiliyorlar. Gelişen teknoloji sayesinde istediğiniz yerden istediğiniz zaman diliminde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Önemli olan tek şey internet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştirecek bir bilgisayarınızın veya internet erişimi olan bir cep telefonuna sahip olmanız yeterli. Banka müşterileri, kullanıcı bilgileriyle girdikleri bankaların kullanıcı ekranlarından bir hesaptan bir başka hesaba ücretsiz olarak para transferini kolaylıkla yaparken şimdilerde birçok banka aynı özelliği ATM’lerde de uygulamaya koydu. Bankada hesabı olmayan birine bile cep telefonu olması sayesinde kolaylıkla para gönderebiliyor, çekmesini sağlayabiliyorsunuz.

Cep Telefonu Olması Yeterli

Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, gibi müşteri kitlesi geniş birçok banka, ATM cihazlarını da değiştirerek, kartsız işlem yoluyla EFT yapılmasına imkân tanıdı. Bankada hesabınız yoksa bile, ATM’den parayı göndereceğiniz kişinin hesap numarası ve sizin TC kimlik numaranız ile kolayca EFT yapabiliyorsunuz. Bankalar bu konuda masraf almayı kendiniz yapsanız da unutmamış ve masraf olarak da 3-5 lira da olsa alıyor. O yüzden mutlaka göndereceğiniz paranın içinden kesilmesini istemiyorsanız 5-10 lira fazla yatırmalısınız. Aynı parayı bankaya gidip zamanınızı harcadığınızda da masrafı daha da katlanıyor ve 15-25 lira ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Kısacası bir tarafın banka müşterisi olması gerekirken alıcının banka müşterisi olması önemli sayılmıyor. Aynı işlemi internet ortamından para göndereceğiniz kişinin cep telefonuna göndererek de yapabilirsiniz. Göndereceğiniz kişinin telefon numarasına para transferi yapıyor ve kişinin bankamatik kartı olmadan ATM’den çekmesini de sağlayabiliyorsunuz. Bankaların uygulamaya koyduğu bu çözümün, özellikle şehir dışında çocukları olan ailelerin ve cüzdanlarını yanına almayı unutanlara, anlık para gönderimleri için ideal bir çözüm olarak görülüyor.

Bankamatik Kartı Olmadan Para Transferi Yapılır mı? 

Bankamatik Kartı Olmadan Para Transferi Yapılır mı? Bankalar teknolojinin kullanımının artmasıyla birlikte bankada oluşan kuyrukları eritmeyi başardı. Banka müşterileri internet aracılığı ile birçok işlemi kendileri bilgisayar veya telefonlarından rahatlıkla yapabiliyorlar.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar