Bankacılık
Neler Oluyor?

Bankalardan Emekliye Düşük Faizli Kredi Müjdesi

Bankalardan Emekliye Düşük Faizli Kredi Müjdesi Kredi faizleri düşüş yaşanınca, yeni kampanyalar için kolları sıvayan bankalar 12 milyon emekliye düşük faizli kredi müjdesi geldi.

Bankalar, emekliye düşük faizli kredi verecek

Bankalar kredi oranlarının düşüşünden hemen sonrasında boş durmayarak emeklilere kredi müjdesi sundu. Ağustosta ihtiyaç kredisi faizleri yüzde olarak 3’e kadar yükseldi. Bu dönemde kredi kampanyalarını askıya alan bankalar, faizlerin düşüşe geçmesiyle yeniden bir kampanya hazırlıkları içinde. ‘Düşük faiz’ ve ‘ertelemeli ödeme’ seçenekleriyle müşterilerini cezbetmek için kampanya hazırlığı yapan bankaların hedefinde bu sefer yer alan, emekliler.

‘BORÇ ŞARTI OLACAK’

Faizinin yüzde 0,85 ila yüzde 1 olması planlanan krediden faydalanabilmenin belli şartları olacağı gündemde. Öncelikle yer alan haberde ise, banka bu fırsatı sadece ‘maaşlı müşterisi olan emeklilere’ sunacak. Ayrıca, kredi kartı, fatura ödeme talimatı gibi ek taleplerin de olması muhtemel. Edinilen bilgiye göre yapılan incelemede ise, kredi kullanacak emekli eğer çalışmıyorsa, başka bankaya kredi borcunun olmaması gerekmekte olduğu gözlendi.

Kredinin taksitleri emeklinin maaşından otomatik olarak kesilecek ve her ay hesap hareketlerinde emekli görmüş olacak. Borçlanacak kişinin bankaya yazılı olarak başvuru yapıp maaşından kesilmesini onaylayacak. Kredinin üst limiti maaşın 10 katını aşmayacak. Henüz masada olan ve çalışmaları devam eden proje netleştiğinde, kamuoyuna açıklama yapılmış olunacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar