Bankacılık
Neler Oluyor?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır? Bankadaki bloke nasıl kaldırılır? Banka hesabına bloke koyulur mu? Neden bloke koyulur? Bu yazımızda banka hesabınız veya kredi kartlarınıza neden bloke koyulur? Nasıl kaldırılır onu inceleyeceğiz.

Banka Hesabına Bloke Neden Koyulur?

Banka hesabına bloke neden koyulur? Banka hesaplarına genellikle bloke koyma nedenleri arasında şunları sıralayabiliriz;

  • Vergi Borçları
  • Kredi kartı düzensiz ödemelerden dolayı
  • Kredi borcunuzu düzensiz ödemeler veya ödemediğinizden dolayı
  • Vergisiz veya yasa dışı işlemler nedeniyle
  • Yasal takibe düştüğünüzden dolayı

gibi nedenler sıralanabilir.

Banka Hesabına Konulan Blokeyi Nasıl Kaldırabilirim?

Banka hesabına konulan blokeyi nasıl kaldırabilirim? Sorusuna yanıt olarak bunu öncelikle bankanızı arayarak nedenini sormanız gerekmektedir. Nedenine göre işlem yapmanız gerekecek. Eğer ki vergi borcunuz var ise vergi borcunu ödemeniz, kredi ve Ek hesap (KMH) borcunuz var ise yani borca dayalı işlemlerden dolayı ise öncelikle borcunuzu ödeyip bunu bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Diğer nedenler ise yasa dışı işlemlerde ise bunu bankanıza sormanız mutlaka gerekiyor.

Banka hesabına konulan bloke ne zaman kalkar?

Banka hesabına konulan bloke bazen gün içinde bazende daha uzun bir sürede kaldırılmaktadır. Ancak bununla ilgili en doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Başka Bankadan Hesap Açmakla Blokeden Kurtulabilir mi?

Başka Bankadan Hesap Açmakla Blokeden Kurtulabilir mi? Alacaklı kişi bütün bankalara yazı gönderir, banka o anda ilgili kişinin hesabı varsa blokeyi koyar, ancak hesabı yoksa ilgili kişiyi hesabı olmadığını bir yazı ile bildirmektedir. Kişi daha sonrasında başka bir bankada hesap açarsa o hesapta bloke olmamaktadır, alacaklı kişi hesabı tespit edip o bankaya tekrardan bloke yazısı göndermeli veya bütün bankalara tekrardan bloke yazısı göndermesi halinde tekrar bloke edilmektedir.

Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Dilekçesi

Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Dilekçesi örneğini bu alttaki örnek gibi doldurabilirsiniz. Yada çıktısını alıp noktalı olan yerleri size uygun bir şekilde doldurabilirsiniz.

…………………..İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO: 2018/……..

Müdürlüğünüzün, yukarıda numaralı yazılı dosyanızdan, …………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü’ne gönderilen Haciz İhbarnamesi uyarınca, …………… Bankası ………………. Şubesinde bulunan …………….. nolu hesabım üzerine haciz konulmuştur. Haciz tatbik edilen hesap, maaş hesabım olup, buna ilişkin evrakları talebim ekinde sunuyorum.

Hesap üzerindeki bloke nedeniyle maaşımı alamadığından, bu hususta büyük mağduriyet yaşamaktayım. Maaş hesabıma bu şekilde haciz konulması yasal olmadığından, ilgili bankanın Genel Müdürlüğü’ne yeniden müzekkere yazılarak, söz konusu maaş hesabım üzerine konulan haciz ve blokenin fekkini talep ederim. ../…/20…

Haczin kaldırılmasını Talep eden.
Adı ve Soyadı
İmza

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır? Bankadaki bloke nasıl kaldırılır? Banka hesabına bloke koyulur mu? Neden bloke koyulur?

Kullanıcı Oyu: 2.35 ( 2 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar