Bankacılık

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır?

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır?

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır? Bankalar üzerinde para çekme limitleri farklılık gösterir. Her bankanın kendi bünyesine bağlı ATM bankaları bulunur ve hızlı para çekme işlemi olarak buralardan para çekilebilir. Para çekerken size sunulan günlük limitler belirlenir ve bu limitlerin üzerinde ATM üzerinden para çekemezsiniz. Genel olarak her bankanın günlük olarak uyguladığı limitler 1500 -2000 olarak gözükür. Daha fazla para çekme işleminiz var ise bunu ATM üzerinden arttırmak için bankaların belirlediği bir ücret vardır. Bu limitlerin fazlasını çekmek için ücreti ödemeniz gerekmektedir. Her bankanın bu limit ücreti kapsamında farklı tolerans uyguladığı bilinmektedir.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırma Yöntemleri

ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırma Yöntemleri Her bankanın belirlemiş olduğu ve size sunduğu günlük olarak ATM’den para çekme limiti vardır. Bu limit 1500-2000 TL arasında değişmektedir. ATM üzerinden genel olarak baz alınan limit 1500 TL olduğundan dolayı bu limitin üzerinde para çekmek için diğer günü beklemeniz veya bankanızın kendi şubesi üzerinden limiti belirlemeniz gerekir.

ATM Para Çekme Adımları

Öncelikle sizde bulunan banka kartına ait bir ATM şubesi bulmanız gerekir. ATM’ye gidip kartınıza giriş yaptıktan sonra para çekme menüsü üzerinden kartınızın içinde bulunan meblağı öğrenebilirsiniz. ATM’nin size belirlediği limit kapsamında hesabınızda bulunan parayı düzenli olarak çekebilirsiniz. Limit üzerinden hesabınızdaki çekeceğiniz bakiyeyi belirledikten sonra onay kısmını verip size sunulan makbuz kâğıdını alarak işleminizi tamamlarsınız. Makbuz kâğıdını almak yaptığınız işlemleri hatırlamanızda yardımcı olacaktır.

ATM Paranın Tamamını Çekme

ATM üzerinden çekeceğiniz paranın ATM limiti üzerinde olduğu takdirde ek ücret vermek istemiyor iseniz işlem yaptığınız bankanın şubesine giderek çekmek istediğiniz paranın tamamını şubenizden çekebilirsiniz. Çekmek istediğiniz meblağ eğer yüksek ise bankanıza önceden bildirmeniz sizin için zaman kaybı olmasını engelleyecektir.

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır?

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır? Bankalar üzerinde para çekme limitleri farklılık gösterir. Her bankanın kendi bünyesine bağlı ATM bankaları bulunur ve hızlı para çekme işlemi olarak buralardan para çekilebilir.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar