Teknoloji Haberleri

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Anroid Telefon Hızlandırma Yöntemleri ile artık bütün telefonlarınız hızlanacak. Özellikle eski sürümlere ait olan adroid telefonlarda büyük farklılıklar görebileceksiniz. Android telefon nasıl hızlandırılır?

Telefon Hızlandırma Yöntemleri

  • Telefonunuzdaki tüm açık uygulamaları günde en az 3-4 kez tümünü kapatın.
  • Sık Sık yazılım güncellemelerini kontrol ediniz. Son gelen yazılım güncellemeleri her zaman sağlıklıdır ve cihazınızı optimize eder.
  • Telefonunuzu hızlandırmak için telefon hızlandırıcı popüler uygulamaları indirin. En çok tutulan uygulama Clean Master kendi telefonumda kullanıyorum. Bununla birlikte birçok işlevi var. Virüs tarama, Boş gereksiz uygulamalardan kalan artıklara kadar siler. Ram oranınızı düşürür.
  • Telefonunuzda boş ve gereksiz kullanılmayan video ve resimleri mutlaka bilgisayarınıza veya bulut sunuculara yükleyin telefonda boş alan kaplamasın.
  • Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.
  • Aşırı gereksiz açık uygulama arka planda boşu boşuna çalıştırmayın.
  • Eğer çok fazla uygulama kullanıyorsanız, klasör açarak uygulamaların çoğunu klasörlerde barındırın. Böylelikle yavaş açılma veya donan cihazlarınızı daha da hızlandırmış olursunuz.

Saymış olduklarımız birçok şekilde cihazınızı hızlandırdığı gibi batarya ömrünü de uzatacaktır. Bunun beraberinde ise özellikle telefonlarınızda bluetooth, NFC ödeme gibi telefon özelliklerini barındıran uygulamaları kapatınız açık bırakmayınız. Bunlar ciddi anlamda batarya ömrünü kısaltmaktadır.

Animasyonlu Duvar Kağıdı

Android’in sevilmekte olan bir başka özelliği de animasyonlu duvar kağıtları seçeneği arasında yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu da telefonu yavaşlatan unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yerine hareketsiz bir görsel belirlerseniz telefonunuzdaki rahatlamayı gözle görülür bir şekilde göreceksiniz.

Ekran Animasyonları

Telefonunuzu kullanırken yeri geldiğinde görsellik ile performans arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer sizin için animasyonlu geçişler çok önemli bir ayrıntı değilse Ayarlar – Ekran – Animasyon adımından ilgili ayarı düzenleme yapabilmektesiniz.

Tarayıcı Eklentileri

Akıllı telefonunuzu en çok yormakta olan eklentiler arasında yer almakta olan tarayıcı eklentileridir. İnternete girerken reklamlardan vs. rahatsız olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapılabilecek işlem, tarayıcı eklentilerinin kapatılması ya da onay ile çalışması olabilir. Bu işlem için de İnternet – Ayarlar – Eklentileri Etkinleştir adımından istediğiniz seçimi yapabilmektesiniz.

Bu önerilerin hepsini zaten yaptığınızda telefonunuz ne kadar eski olursa olsun mutlaka hızlanacaktır. Ancak hala hızlanma gibi gözle görülür bir fark göremiyorsanız telefonunuzda ya virüs vardır. Yada gerçekten telefonunuzu değiştirmenizin vakti gelmiştir.

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri ile artık bütün telefonlarınız hızlanacak. Özellikle eski sürümlere ait olan adroid telefonlarda büyük farklılıklar görebileceksiniz. Android telefon nasıl hızlandırılır? 

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar