• YARIM ALTIN
  8.048,00
  % -0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8583
  % 0,12
 • € EURO
  35,1739
  % -0,14
 • £ POUND
  41,5773
  % -0,25
 • ¥ YUAN
  4,5241
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -2,01
 • BITCOIN/TL
  2086473,283
  % -1,96
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Albaraka Türk Katılım Bankası World Gold Card Limiti Yükseltme

Albaraka Türk Katılım Bankası World Gold Card Limiti Yükseltme

Albaraka Türk Katılım Bankası World Gold Card Limiti Yükseltme

Albaraka World Gold Card ile üye işyerlerinde taksitli alışveriş fırsatlarından yararlanabilir, world puanlar kazanabilir ve birikmiş puanlarınızı istediğiniz zaman harcayabilirsiniz. Yol Yardım Hizmetleri, Konut Yardım Hizmetleri, Seyahat Yardım Hizmetleri, Tıbbi Yardım Hizmetleri gibi hizmetleri sağlayan Yardım Hizmetinden daha fazla yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde zaman zaman kredi kartı limitleri yeterli olmayabilir. İnsan ihtiyaçları gün geçtikçe arttığından, kredi kartı limitiniz bir süre sonra yetersiz kalacaktır. Albaraka Türk kredi kartı limiti artışı sayesinde istediğiniz kredi kartınızın limitini artırmak mümkündür. Albaraka Türk kredi kartınız varsa ve kredi kartı limitiniz sizin için yeterli değilse, sizde Albaraka Türk kredi kartınızın limitini artırın.

Kredi kartınızın limitini artırmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarının kredi kartları bölümündeki limit işlemlerini kullanabilirsiniz. 444 5 666 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine başvurabilir veya işlemlerinizi en yakın Albaraka Türk şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası World Gold Card Limiti Düşürme

Kredi kartınızın limitini azaltmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarının kredi kartları bölümündeki limit işlemlerini kullanabilirsiniz. 444 5 666 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine başvurabilir veya işlemlerinizi en yakın Albaraka Türk şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka bir katılım bankası olduğu için kredi kartları da faizsiz hizmetler sunmaktadır. Bunu biraz açıklayalım. Faiz içerebilecek özellikler dışında tüm World özellikleri kredi kartınızda bulunur. Nakit çekme kapalıdır çünkü farklı taksit olanakları kartın kullanımına faiz yansımaları gösterebilir. Albaraka Worldcard’ın minimum ödeme sistemi de biraz farklıdır, minimum ödeme oranı harcamanızın yüzde 100’üne karşılık gelir. Diğer bir deyişle, faiz olmayacağı için minimum ödeme tutarı yoktur ve tüm borcunuzu her ay harcadığınız kadar ödemeniz gerekir.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini azaltma ve yükseltme hakkına sahiptir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), gelen şikayetler konusunda harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşteri olduğu banka ve kredi kartındaki limiti azaltma hakkına sahip olduğunu ve yaptığı değişiklikle bankaların limit azaltma sürecinde müşterilerden net bir bildirim alma zorunluluğu olduğunu belirtti. Bankalar en geç 7 gün içinde kredi kartı limitlerini azaltma talebini yerine getirmelidir. Bu düzenlemeye uymayan kuruluşlar idari para cezasına çarptırılacaktır.

Albaraka Türk Katılım Bankası World Gold Card Limiti Sorgulama

Kart limitinizi öğrenmek için; Alo Albaraka’yı 444 5 666 veya 0850 222 5 666 numaralı telefondan arayabilirsiniz, Limit İşlemlerinizi Mobil Şube, İnternet Bankacılığı, https://esube.albarakaturk.com.tr/ ya da en yakın Albaraka Türk Şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

Katılım bankası olduğu için, faiz süresini hariç tutan Albaraka Türk, tüm kredi kartlarında kar yoksunluk politikası uygulamaktadır. Buna dayanarak, asgari ödeme oranını % 100 olarak belirleyen banka, kredi kartı borcundan dolayı kapatıldığı takdirde borcun ertelendiği güne kadar % 2,75 kar yoksunluk oranı uygulamaktadır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, kartınızın 1000 TL’si varsa, asgari ödemesi 1000 TL olarak belirlenir. Ancak, o ay 300 TL öderseniz ve kartınız kullanım için kapalı ise, borcunuzu ödemediğiniz güne kadar kârsızlık olur. Borcunuzu 20 gün boyunca ödemediğinizi varsayarsak, 20 gün sonra borcunuza 12,83 TL daha ödemek zorunda kalırsınız.

Albaraka Türk’ün World Gold kredi kartıyla sözleşmeli işyerlerinde tüm harcamalarınızla kazanacağınız World puanlarını kullanabilirsiniz. Limitler, kredi kartının klasik versiyonundan daha yüksektir. Albaraka World Classic Kart başvurusu, https://albarakaworldcard.com/# adresindeki form aracılığıyla yapılabilir. Form doldurma sırasında sizden talep edilecek bazı bilgiler vardır. Bu nedenle, kredi kartı başvuru formunuzu doldurmadan önce ön onay için cep telefonunuzun ve kimlik bilgilerinizin yanınızda olması gerekir. Başvuru sonucunuzu bankanın incelemesinden sonra cep telefonunuza gönderilecek SMS ile öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.