Dünyadan
Neler Oluyor?

ABD’de Kara Cuma Çılgınlığı Devam Ediyor

ABD’de Kara Cuma Çılgınlığı Durmak Bilmeden Devam Ediyor

ABD’de #black friday etkinlikleri durmaksızın devam ediyor. Perakende zincirlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturan binlerce kişi, buz gibi soğuk hava da satışların açılmasını bekledi.

ABD’de alışveriş çılgınlığı olarak nitelendirilmekte olan ve satışlarda büyük indirimlerin yapıldığı olarak bilinen “Kara Cuma” (Black Friday) başladı. Black Friday Nedir? bu yazımızda okuyabilirsiniz. Her yıl kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan “Şükran Günü”nü (Thanksgiving Day) takiben gerçekleşen Kara Cuma’da satışlar bu sene de perşembe akşamından itibaren yapılıyor.

New Jersey ve New York’taki perakende zincirlerinin önünde uzun uzun kuyruklar oluşturan yüz binlerce kişi, dondurucu soğukta saatlerce satışların başlamasını beklentiler içinde yer alıyor.

Yerel saatle bazı mağazalarda 17.00’de (TSİ 01.00), bazılarının da 18.00’de (TSİ 02.00) satışların açılması ile halk indirimli ürünlere hücum etti. Kara Cuma indirimlerinde en çok tercih edilen ürünler her zamanki gibi elektronik cihazlar oldu.

Başkent Washington’da da benzer görüntüler yer aldı. Kentteki büyük marketler ve perakende mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluştu. ABD Ulusal Meteoroloji Merkezi, bu seneki Şükran Günü’nün 1901’den bu yana en düşük soğuk havaların olduğu görüldü.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar