Hisse Borsa

ABD borsaları yükselişle kapanış gösterdi

ABD borsaları yükselişle kapanış gösterdi

 

ABD hisse senetleri düşüş gösterirken, Standard & Poor’s 500 Endeksi ilk çeyreği, başladığı seviyeye yakın bitirmiş oldu.
ABD hisse senetleri düşüş gösterirken, Standard & Poor’s 500 Endeksi ilk çeyreği, başladığı seviyeye yakın bitirdi. Endeks, tarihinin en kötü yıl başlangıcından sonrasında ise ardı ardına yükseliş göstermişti.

 

 
S&P 500 gelecek haftanın işlemlerini belirlemesi olası olan istihdam verileri öncesi hafifçe düşmüş oldu. Endeks, altı hafta süren ralli sonrası, Şubat ayının ortalarında yüzdesel ortalama olarak ise 12’ye ulaşan kayıplarını silmişti. ABD hisse senetleri son üç ayda yüzde 0.8 yükselirken, S&P 500 Endeksi, 2015 Mart ayınının sonundaki seviyesine göre neredeyse hiç değişiklik gerçekleştirmediği görüldü.
Endeks bugün New York’ta 16:00 itibariyle yüzde 0.2 düşüş göstererek 2,059.73 seviyesine geriledi ve üç aylık düşüş serisi sonrası Mart kazançlarını yüzde 6.6’ya getirmiş oldu.
Miller Tabak & Co’da hisse senedi stratejisti Matt Male, “Piyasa son bir buçuk yılda fazla bir değişiklik göstermedi.” dedi ve “Asıl önemli olan konu ikinci çeyreğe girerkenki kazançların devam edip etmeyeceği. Şu anki sınırı kırana kadar, piyasalar biraz daha yatay seyredebilir.” diyerek görüş bildirmiş olundu.
ABD hisse senetleri, Asya, Avrupa ve ABD merkez bankalarının zayıf ekonomik büyümeyi desteklemeye hazır olduğu yönünde sinyaller vermesiyle, küresel hisse senetlerine katılarak, Mart ayında sıçrama gerçekleştirdi. Böylelikle, Çin’in büyümeyedeki yavaşlığının yaygınlaşacağı endişelerinin etkileriyle yaşanan altı haftalık kargaşa döneminin, hisse senetlerinde kayıplara nede olmasının sonrası, riskli varlıklara yönelik talepler yükselmiş oldu.

 

[poll id=”2″]

Whatsapp güncellemesi ile beklenen özellik geldi!


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar