Bankacılık
Neler Oluyor?

2018 – 2019 Swift Ücretleri

2018 – 2019 Swift Ücretleri

2018 Swift Ücretleri yazımızda Uluslararası para gönderme işlemi olan Swift nedir? Bankalarda gönderme ücretleri vergileri kesintileri ne kadar incelemesini yapacağız. Swift işlemi eskiden çok daha pahalı idi. Ancak gelişen teknoloji ile BDDK’nında denetlemesiyle fiyatlara denge getirildi.

Swift ücretlerini ne kadar?

 İş Bankası

En az 15 dolar gönderebilirsiniz. Maksimum ise 75 dolar görme limiti bulunmaktadır. Ancak şubelerde bu limit farklılık gösterebilir. Ortalama fiyatı ise gönderme miktarınıza göre değişir.

Akbank

En az 40 dolar gönderebiliyorsunuz. En fazla ise 170 Dolar gönderme limiti bulunmaktadır. Aynı gün valorlü fiyatıdır. 1-2 gün valorlü göndermek isterseniz rakam değişebilir.

Yapıkredi

Herhangi bir fiyat internet şubesinde belirtilmemiştir. Swift Transfer işlem talimatınızı banka mesai saatleri içinde en geç 16.45’ten önce vermeniz halinde transferler 2 iş günü valörlü yapılmaktadır. 16.45 sonrası işlem talimatlarınızı ileri tarihli işlem olarak girilebilmektedir.

Enpara

Finansbank’ın projesi olan Enpara işlem başına 25 TL ücret almaktadır.

Birçok banka Swift ücretini internet şubesinde belirtmez. Ancak gönderim ekranında fiyat yüzde olarak görünmektedir. Ancak işlemi seçerken dikkatli olmanız gerekiyor. İşlemler ya valorlü yada valorsüz olarak yapılmaktadır.

#Konu ile ilgili görüş ve sorularınız için konuya yorumda bulunabilirsiniz. 

2018 - 2019 Swift Ücretleri

2018 - 2019 Swift Ücretleri

2018 - 2019 Swift Ücretleri

2018 - 2019 Swift Ücretleri yazımızda Uluslararası para gönderme işlemi olan Swift nedir? Bankalarda gönderme ücretleri vergileri kesintileri ne kadar incelemesini yapacağız.

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar