• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9409
  % 0,09
 • € EURO
  31,2427
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4385
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,0434
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3129
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  1270860,289
  % 0,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Şirketler

Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Şirketler

Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Şirketler Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak uygulanmakta, her araç sahibinin kendi aracı için yaptırması gerekmektedir. Halk arasında zorunlu araba sigortası olarak da bilinmektedir.

Herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilecek maddi ve bedeni zararların tazminatı bu şekilde sağlanmaktadır. Zorunlu trafik sigortası sadece karşı tarafta meydana gelen zararı karşılamakta, kişinin kendisi ya da aracı için tazminat söz konusu olmamaktadır. Kusurlu olan araç sahibinin zararının karşılanması kasko ile mümkündür.

Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Trafik polisi tarafından yapılan çevirmelerde kontrol edilmektedir. Sigortanın olmaması ya da senelik olarak yenilenmediği takdirde de cezai işlemleri bulunur. Yenilenmeyen süre göz önüne alınarak yeni sigorta işlemi sırasında belli yüzdelerde ekstra ücret ödenmesi gerekir.

 Sigorta Şirketine Göre Fiyat Değişir mi?

Birçok sigorta şirketi zorunlu olan bu uygulama için hizmet vermektedir. Değişen fiyat politikaları sebebiyle her şirket aynı kişi ve araç için farklı fiyat teklifleri verebilmektedir. Zaman zaman yüzlerce lira farka ulaşan bu tekliflere karşı araç sahipleri en uygununu aramaktadır. Bunun için zaman harcamak zorunda kalınırken online işlemler ile daha hızlı teklif alma ve işlem yapma imkanları vardır.

 Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Şirketlerin Listesi

 * Acıbadem Sigorta

 * Allianz Sigorta

 * Anadolu Sigorta

 * Aksigorta

 * Axa Sigorta

 * Ergo Sigorta

 * Groupama Sigorta

 * Güneş Sigorta

 * HDI Sigorta

 * Ray Sigorta

 * Unico Sigorta

 *Işık Sigorta

 * Koru Mutuel Sigorta

 * Mapfre Genel Sigorta

 * PTT Sigorta

 * SBN Sigorta

 * Sompo Japan Sigorta

 * Turins Sigorta

 * Türk Nippon Sigorta

 * Ziraat Sigorta

 * Zurich Sigorta

 Online Hizmet Almam Mümkün mü?

Birçok sigorta şirketi online olarak internet sitelerinden fiyat teklifi vermektedir. Bunların yanı sıra birden fazla sigorta şirketini bünyesinde barındırarak en uygun fiyatı bulmanızı sağlayan internet siteleri de mevcuttur. Uygun fiyatın bulunması avantaj gibi görünürken bu sözleşme maddelerine de yansımaktadır. Örneğin; kaza durumunda bir sigorta şirketi hasarı 40.000 TL’ye kadar karşılarken bir diğer sigorta şirketi bunu 60.000 TL’ye kadar karşılayabilmektedir. Bu özelliklerin incelenmesi ve sigorta şirketlerinin acenteleri ya da canlı destek yardımıyla bilgi alınması araç sahiplerinin yararına olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.