Sigortacılık Haberleri
Neler Oluyor?

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor?

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor? Kasko değerleri neye göre belirleniyor? Araç değerine göre mi kasko belirlenmekte? Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor?

Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir

Kasko sigortalarının ana teminatları sigortalı olan aracın karayollarında kullanılan, motorlu, motorsuz, römork ve karavanlar, iş makineleri ve lastikli traktörlerin karşılaştığı tehlikelerden dolayı uğradığı maddi zararı temin etmekteler.

  • Hareket ve durma halinde olan araçların kullanan kişinin iradesi dışında meydana gelen kazalar.
  • Aracın yangından dolayı zarar görmesi
  • Araç çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
  • Motorlu ve motorsuz taşıtlar ile aracın çarpışması

Aracınızın Kasko Değer Listesi Nasıl Belirlenir?

Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından düzenli olarak yayınlanıyor. Her ay yayınlanan bu listede araçlar yaşı, markası ve modeli gibi kriterlere göre sıralanmaktadır. Kasko araç değer listesine 15 yaşından küçük arabalar dahil edilir ve kasko ve zorunlu trafik sigortası işlemlerinde bu listeye göre işlem yapılmaktadır. Unutmadan, kasko ve zorunlu trafik sigortası bedelleri aracın geçmişi, araç sahibinin eğitim seviyesi, mesleği gibi değişik özellikler sebebiyle de değişebiliyor.

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor?

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor?

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor?

Araç Değeri Kasko Sigortasında Nasıl Belirleniyor? Kasko değerleri neye göre belirleniyor? Araç değerine göre mi kasko belirlenmekte?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar