Araştırma İnceleme

Yeni sistem sanal dolandırıcılık

Yeni sistem sanal dolandırıcılık

 

Yeni sistem sanal dolandırıcılık Günümüzde artık bir çok gelir elde etme ve bir çok kanal bulunmakta ek gelir, sektörler yer almakta. Eskiden insanlar gündüz kendi işinden sonra gece çalışırlardı.

Sanal Dolandırıcılık

Teknoloji geliştikçe bu sektörler giderek arttı. Birçok sektörde iş imkanı doğdu. Bu sektörlerin doğmasıyla beraberinde ise yeni dolandırıcılık yöntemleri de bunun yanında artmaya başladı. Her gelişen, genişleyen sektör, yeni bir dolandırıcılık sistemini de beraberinde getiriyor.

 

Özellikle internet ortamında yer alan forum siteleri özellikle vergisiz, kayıtsız, şartsız ticaretler yaptırmakta üyelerine herhangi bir yaş sınırı bile olmadan. Yaşları genelde 18 ile 25 yaş arası değişen bu forumların üyeleri ise ufak miktarlarda ticaret yaparak rakamlar 50 TL ile 300 TL arasında dolandırıcılık sistemlerini bu forum üzerinden yapmaktalar. Ufak rakamlar yapmalarının sebebi ise dolandırdıkları kişileri yasal olarak uğraşmasın diye rakamı ufak tutmaktalar. Karşı taraf ise bu cüzi rakamlar için bile uğraşmıyor.

Gelişen teknolojiyle beraber devletin ve yetkililerin buralar müdahale etmesi gerekiyor. Birçok vergisiz işlemler yapılıyor. Birçok dolandırıcılık sistemleri yapılmakta.

Genç nüfusun giderek yoğunlaştığı ülkemizde. Gençler gelişmek yerine, çoğu genç artık bu yöntemi kullanıyor. Evden para kazanma sanatı veya dolandırıcılık. Herhangi bir çalışma yok, bir meslek yok, kariyer planlaması yok, tahsil ise hiç yok. Tamamen bu sektörlere yoğunlaşarak kendilerine göre o rakamların büyük gelmesi, onlara daha heyecan vererek, bu sektörde dahada iştahlanıyorlar.

Çoğu genç bu forum siteleri üzerinden kazanarak ne şekilde kazandıkları meçhul. Herhangi bir meslek zanaatleri yoktur. Sadece onlar için sosyal hayat; uyumak, yemek yemek bu kadar.

 

Birçok yetkilinin aslında böyle sitelere el atması veya denetimde bulunması gerekmekte. Yoksa işin boyutu devlet içinde ciddi boyutlara ileri de ulaşabilir.

 

Twitter 125 bin hesabı askıya aldı


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar