Teknoloji Haberleri

Yeni şarj teknolojisi herkesi kendine hayran bırakacak

Yeni şarj teknolojisi herkesi kendine hayran bırakacak

 

Yeni şarj teknolojisi herkesi kendine hayran bırakacak. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri ve daha yeni gelişmeye yüz tutan tüm ülkelerinde şarj sorunları yaşanıyor, açlık sorunlarının dahi yaşandığı günümüzde en büyük sorun olarak açlık değil şarj ve batarya teknolojileri olarak gösteriliyor, insanlık için acı olan bu duruma ise Xiaomi gibi şirketler yeni çözümler geliştirmeye devam ediyorken gelen bilgilere göre Oppo yeni şarj teknolojisi sayesinde cihazları 15 dakika içerisinde şarj edebilecek güce sahip adaptörler üretti.

Bu şarj teknolojisinin kullanım amacı olarak her evde yer alan akıllı telefonlar gösterilirken uzmanlara göre yüksek voltaj ve yüksek gerilim kullanıldığı öne sürülen teknolojinin ilerleyen yıllarda evlerde kullanımında herhangi bir risk görülmediği belirtildi. Zira yabancı dev şirket Oppo cihazları üzerinde yaptıkları testlerde başarılı bir sonuç almış ve cihazın 15 dakika içerisinde %100 şarj olmasını sağlamıştı.

Super VOOC Flash Charge geliyor!

Super VOOC Flash Charge kod adlı bir teknoloji ile adlandırılan bu yeni teknolojinin her ne kadar yeni ve daha başarılı bir teknoloji olacağı öne sürülüyor. Samsung ve Apple teknolojilerinde kullanılamayacak mı yoksa kullanılacak mı olduğunun net bir yanıtını vermeyen şirket cihazların özel bir ısınma teknolojisi ile bu kadar kısa sürede şarj edildiğini bunun için bu yıl içerisinde her an cihazların kullanıma sunulabilecek olduğunu belirtti. Ayrıca Oppo yeni şarj teknolojisinin genel anlamda 2500 mAh bataryayı 15 dakika içerisinde şarj ettiğini bildirdi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar