Teknoloji Haberleri

Yeni iPhone’lar kendi kendini tamir edecek

Yeni iPhone’lar kendi kendini tamir edecek

Yeni iPhone’lar kendi kendini tamir edecek Apple’ın son almış olduğu patent yeni iPhone’ların kendi kendini tamir edeceğini ortaya koymakta..

Apple yine dikkat çekici bir patentle karşımıza çıkmış durumda. Bu seferki patent ise iPhone’un kendi kendini iyileştirmesini ve temizlesini içermekte bu bilgi.

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından paylaşılan patent dosyasına göre yapılan incelemede bu özellik mesela siz uyurken ekranı kontrol edecek ve ölü pikselleri düzeltmeye yardımcı olacağı yönünde. Bunlar dışında ise telefon kamerayı test etmiş olacak, ayrıca çağrı yapmak, metinleri göndermek veya internete bağlanmak gibi işlevler için telefonun bunun yanında parçalarını kontrol edecek.

iPhone 6s ve 6s Plus’ın suya dayanıklı olduğu ortaya çıkmış olmuştu. Ama Apple’ın patenti ise kazayla iPhone’a giren suyu dışarı atmanın bir yolunu bile tarif sizlere yol göstermekte.

Tabii ki bu patentin hangi iPhone modelinde kullanılacağı belirsizliğini koruyor. Belki kullanılmayabilir de. Zaten Apple’ın kendi kendini tamir eden ilk cihaz patenti de değil. Bazen patentler koruma amaçlı da alınabilmekte.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar