Teknoloji Haberleri

Yeni Amiral Gemisi Nokia 9 geliyor

Yeni Amiral Gemisi Nokia 9 geliyor

 

Yeni Amiral Gemisi Nokia 9 geliyor. Nokia’nın en güçlü amiral gemisi olarak telefonu Nokia 9 onaylanmış oldu.

 

Model numarası TA-1054 olan gizemli bir Nokia telefon olan, Çin’de 3C sertifikası almış oldu. Spekülasyonlar, bu telefonun Nokia 9 amiral gemisi telefonu olarak tanıtılacağını söylentiler arasında yer alıyor.
Eylül ayında Nokia TA-1041 ve TA-1042 Çin’de sertifikalandırıldı. TA-1041 Nokia 7 olarak piyasaya çıktı, ancak Nokia TA-1042 hala tanıtılmadı. Söylentilere göre, Nokia 7’nin bir varyantı olabilir. Ancak bunun beraberinde ise, yeni keşfedilen Nokia TA-1054, tanıtılması beklenen Nokia 9 gibi görünüyor, çünkü başka tanıtılması beklenilmekte olan herhangi bir Nokia marka telefon yok.

Nokia 9
Nokia 9

Önceki raporlar, Nokia 9’un Nokia 8’den daha iyi tasarlanmış bir amiral gemisi olacağını ortaya çıkardı. Sızdırılmış görüntüleri zaten ortaya çıktı ve bu da akıllı telefonun çift kenar eğik ekranı ile geleceğini gösteriyor. Çerçevelerin daha az olduğu bir tasarıma sahip olması bekleniyor.
2017 yılının diğer amiral gemileri gibi Snapdragon 835 işlemcinin de, Nokia 9 cep telefonunun gücünü yükseltmek için yer alacağı söylentiler arasında yer alıyor. 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerine ulaşabilir ve bununla beraber 128 GB’lık dahili bir depolama alanına sahip olma ihtimali de yüksek olarak görülüyor. Telefonun arka tarafında çift kamera sistemi bulunması bekleniyor. Söylentiler ise yer alan haberde Nokia 9’un Avrupa pazarlarında ise 749 avro fiyat etiketi ile piyasaya sürüleceğinin dedikoduları yapıldı.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar