Teknoloji Haberleri

Yapay zeka insan zekasını geçebilecek mi?

Yapay zeka insan zekasını geçebilecek mi? Google’ın bulut iş alanının lideri olarak bilinen, son zamanlardaki büyük gelişimlere rağmen bunun beraberinde yapay zekanın insanları kendi yaşamı süresince geçemeyeceğine inandığını söylemiş oldu.

 
Bu yıl 61 yaşına girecek olan Diane Greene yapılan incelemede ise, araştırmacıların bilgisayarlara zeka programlamada büyük adımlar attığını ancak hala önümüzde uzun bir yol olduğunu söylemekte olduğunu belirtmiş oldu. San Francisco’daki Code Enterprise konferansında Salı günü konuşan Greene, insanların gerçekten çok iyi bir şekilde yapabildikleri pek çok şeyi makine öğreniminin yapamadığının açıklamasında bulundu.
Greene’in cümleleri şu şekilde geçti; Google’ın Greene’in bölümünün makine öğrenimi ve yapay zekanın iki uzman ismi ile anlaştığı duyurusunun sadece saatler sonrasında gelmiş durumda olduğu bilgisi verildi. Stanford University AI yöneticisi Fei-Fei Lin ve Snap araştırma lideri olarak bilinen Jia Li, Google’ın araştırmalarına katılmış durumdalar.
Greene, kimsenin şu anda yaşanan gelişimlerin bazılarına bu kadar hızlı ulaşılmasını beklemediğini belirtirken, yine de makine zekasının insanları geçeceği zamanın kendi bilinçli ömrü içerisinde olmayacağına inandığını söylemekte olduğunu belirtmiş oldu. Greene, araştırmanın şu andaki konumunu tam olarak belirleyemese de, makine öğreniminin yeteneği yükseldikçe bazı insanların işlerini kaybedeceğini kabul etti.
Bu yüzden de bunun beraberinde Greene, herkesin dijital öğrenime sahip olması gerektiğini çünkü artık ayrımın bu noktada yapılacağını ve dijital öğrenime sahip olanların mutlaka bir işe sahip olacaklarını belirtmekte olduğu gözlendi.

 

[poll id=”3″]

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar