Yaşam

Wowwo’dan Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Wowwo’dan Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Wowwo’dan Taksitle Araba Nasıl Alınır? Ev sahibi olmak gibi araba sahibi olmak da, birçok kişinin temel hayalleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde ise uygulanan vergiler gereği araba satın almak son derece zor bir hal almıştır. Bu konuda birçok firma, kişilere araba temin edebilmek adına çeşitli kampanyalar yürütmektedir. Wowwo’da bu firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Wowwo’dan taksitle araba nasıl alınır? Şartlar nelerdir ve ne gibi bir prosedür işlemektedir?

Wowwo Vasıta Satış İşlemleri

Wowwo vasıta satış konusunda, taksitle ev satan firmalar gibi farklı sistemlerle araç satışı yapmak yerine, direkt olarak taksitle araç satışını gerçekleştirmektedir. Bu durum için de kullanılan yöntem, senet yöntemidir. Birçok kişi herhangi bir Wowwo bayisine giderek, senet yapmasının ardından istediği aracı satın alabilmektedir. Sonrasında ise aylık olarak belirlenen taksitleri, elden bir şekilde ödeyerek, yapmış olduğu senetleri geri alabilmektedir.

Wowwo’dan araç satın almak isteyen kişiler, genel anlamda kredi notu yetersiz olan kişilerdir. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere herhangi bir şekilde kredi vermediği için haliyle kişiler senetle araç satın alabilme çözümünden faydalanmak istemektedir. Galeriler, senetle araç satışı konusunda son derece yüksek faiz uygularken, Wowwo bu konuda biraz daha tüketici dostu bir firmadır.

Wowwo firmasının arkasında Yeşil Holding yer alırken, araç filosu içerisinde yer almayan araçları da satın alabilmeniz söz konusu olan bir durumdur. Wowwo, bu konuda gerekli olan anlaşmaları sağlamasının ardından, sizlere filosunda olmayan aracı temin ederek, yine senet usulüyle aracın satışını verebilmektedir.

Wowwo’ya Güvenebilir Miyim?

Wowwo'ya Güvenebilir Miyim?
Wowwo’ya Güvenebilir Miyim?

Wowwo’dan taksitle araba nasıl alınır?” sorusunu yanı sıra, sorulması gereken bir diğer soru ise “Wowwo güvenilir mi?” sorusudur. Wowwo tahsilat konusunda senet seçeneğini kullanmasından ötürü, tüketicilerin aklında bu konuda bir şüphe uyanmaktadır. Bu şüphe sadece Wowwo ile alakalı olan bir durum değildir. Ülkemizde bir tüketici nereden olursa olsun, senetle herhangi bir ürün satın almak istemesi durumunda, mutlaka bu soruyu ürün satın aldığı firma için sormaktadır.

Wowwo’nun güvenilirliği konusunda gelindiğinde ise arkasında büyük bir anonim şirketinin olduğu görülmektedir. Ayrıca senet yaparak, sizlere araba vermektedir ve alacaklı taraf bu durumda haliyle Wowwo firması bulunmaktadır. Elbette ki bu konuda ki inisiyatif tamamıyla kullanıcılara bağlıyken, Wowwo’ya güvenmek de güvenmemek de tüketicilerin elindedir. Wowwo’dan daha önce senetle araç satın almış olan bir kişiyle irtibata geçmiş olmak, bu konuda net bir bilgi verecektir.

Wowwo’dan Araç Satın Alırken Peşinat Gerekiyor Mu?

Wowwo'dan Araç Satın Alırken Peşinat Gerekiyor Mu?
Wowwo’dan Araç Satın Alırken Peşinat Gerekiyor Mu?

Wowwo’dan taksitle araba nasıl alınır?” sorusunun yanı sıra, “Wowwo’dan araç satın alırken peşinat gerekiyor mu?” sorusu da, yine en çok sorulan soruların başında yer almaktadır.

Eğer Wowwo’dan araç satın almak istiyorsanız, Wowwo’nun risk politikaları gereği firmaya bir miktar peşin ödeme yapmanız gerekmektedir. Wowwo, kredi notunuza bakmadan sizlere senetle araç veriyor olsa da, kredi notunuza bir nebze de olsun önem vermektedir. Bu durumun nedeni ise kredi notunuza göre size uygun olan bir peşinat belirlemesidir.

Aracı satın almadan önce yapılan kredi notu sorgulamasında, çıkan sonuca göre ne kadar peşin ödeyeceğiniz belirlenmektedir. %30, %35 ve %40 oranlarında kredi notunuza göre peşin ödeme yapmanız söz konusu olmaktadır. Yani her halükarda bir miktar peşin ödeme yaptıktan sonra, senetle araç satın alabileceğinizi söylememiz mümkündür.

Wowwo’dan taksitle araba nasıl alınır?” sorusu ile birlikte diğer soruların da cevaplanması ve aklınıza en ufak bir şüphe uyanmaması oldukça önemlidir. İşte tam olarak bu noktada, Wowwo yetkilileri ile görüşebilir ve gerekli olan tüm bilgileri birinci ağızdan duyabilirsiniz.

Wowwo'dan Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Wowwo'dan Taksitle Araba Nasıl Alınır? Ev sahibi olmak gibi araba sahibi olmak da, birçok kişinin temel hayalleri arasında yer almaktadır.

Kullanıcı Oyu: 2.83 ( 2 Oy Verildi)

Erkan Akdağ

Finanspara Piyasa Araştırmacısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar