Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Windows 10’da Sandcat Tehlikesi Windows 10’da Açık

Windows 10’da Sandcat Tehlikesi- Windows 10’da Açık bulundu.
Kaspersky Lab tarafından flaş bir açıklama yapıldı ve Microsoft Windows’ta yeni bir açık tespit edildiği duyuruldu. İşte söz konusu açığa yönelik olarak tüm detaylar.

Windows 10’da Sandcat Tehlikesi

Kaspersky Lab tarafından yapılan açıklamada yer alan haberde ise grafik alt sistemi içerisinde keşfedilmiş olan ve yeni açıkla beraber saldırganların yerel yetkilerini artırabildiği açıklaması geldi.

Windows 10’da Sandcat Tehlikesi Windows 10’da Açık bulundu. Söz konusu kullanıcıların bunun beraberinde bilgisayarlarının kontrollerinin tamamiyle saldırganlarının eline geçebildiği ifade edilmiş olundu.

Zararlı yazılımların örneklerini incelemeye alan ve karantinasında bulunan Kaspersky Lab araştırmacıları bu konuyla alakalı olarak yaptıkları değerlendirmelerde ise Windows 8’den Windows 10’a kadar olan işletim sistemi sürümlerini etkilediğinin altını çizdiler.

Kaspersky Lab araştırmacıları tespit edilen bu açıkların tehdit grupları tarafından kullanılmış olabilecekleri açıklandı.

Bununla beraber Kaspersky Lab raporuna göre yapılan incelemede FruityArmor ve SandCat de açıkları olarak bildirisi yapıldı. FruityArmor’un daha önceden de sıfır-gün açıklarından yararlandığı biliniyor. SandCat ise yeni keşfedilen bir tehdit grubu olarak görünüyor şuan.

Kaspersky Lab açıkları ise bu isimlerle duyurdu;

HEUR:Exploit.Win32.Generic

HEUR:Trojan.Win32.Generic

PDM:Exploit.Win32.Generic


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar