Teknoloji Haberleri

Whatsapp’ta para transferi dönemi

Whatsapp’ta para transferi dönemi. Whatsapp yeni güncellemeleri ile yeniliklerine devam ediyor. İlerleyen zamanlarda ise Whatsapp üzerinden para transferi özelliği gelmesi planlanıyor.

 
WhatsApp, uygulama üzerinden kolayca ödeme sağlayabilen bir sistemi kullanabilmek için bazı çalışmalar yürütmekte olduğu gelen haberler arasında yer alıyor.  Sistemin çok basit bir şekilde çalıştığı ve mesaj gönderir gibi para gönderip almanın mümkün olduğu iddia edilmekte.
WhatsApp’ın bu alanda Hindistan hükümetiyle beraber çalışmalar yürüttüğü ve gerekli izinlerin alınmaya çalışıldığı ifade ediliyor. WhatsApp yaptığı açıklamada Hindistan pazarını oldukça önemsediğini ve bu bölgede farklı hizmetler sunmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceğini belirtiyor. Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı olan ortalama WhatsApp, önümüzdeki 6 ay içinde bu hedefini gerçekleştirmek istiyor.
Diğer bir yandan WhatsApp’ın bilinirliğinin yüksek olması ve Facebook’un da etkisiyle beraber ülkede online ödemelerin yaygınlaşacağı düşünülüyor.

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar