Teknoloji Haberleri

Whatsapp’a PİP Özelliği geliyor

Whatsapp’a PİP Özelliği geliyor

 

Whatsapp’a PİP Özelliği geliyor. WhatsApp video görüşmelerine artık PiP özelliği geliyor. Peki, bu PiP özelliği nasıl çalışacak?

Whatsapp’a PİP Özelliği nedir?

Yeniliklerine hız kesmeden devam etmekte olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde aldığı güncelleme ile bütün dosya türlerini gönderme imkanını kullananlara sunmuştu. Geçtiğimiz güncelleme ile ilaveten ise Pin sistemi ile grup sohbet konuşmalarını WhatsApp görüşmelerinin en başına sabitleme özelliği de beraberinde gelmişti. WhatsApp şimdi de video görüşmelerinde PiP özelliğini test etmekte ve test aşamasını geçtikten sonra kullanıcı deneyimine paylaşılacak.
Picture in picture yani resim içerisinde resim anlamına gelen PiP özelliği ise henüz yalnızca Android kullanıcılarına sunulmuş durumda. WhatsApp 2.17.265 Beta sürümünde meydana çıkan PiP özelliği sayesinde; video görüşmesi yaparken, video ekranını küçültüp, mesajlaşmanıza devam edebileceksiniz.
Henüz herkese sunulmayan bu özelliğin çok yakın bir zaman aralığında başta Android olmak üzere iPhone kullanıcılarının da beğenisine sunulacağını kanaatindeyiz.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar