Teknoloji Haberleri

Whatsapp ücretsiz artık

Whatsapp ücretsiz artık

Whatsapp ücretsiz artık. Facebook’un bundan yaklaşık olarak iki yıl önce 19 milyar dolar karşılığında satın almış olduğu popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp, kullanıcılarından 1 dolar yıllık ücret almayacak.

WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda ücretli sisteme geçtiğini duyurusunda bulunmuştu. Yeni WhatsApp kullanıcılarından yıllık olarak 1 dolar ücret talep etmekte olan anlık mesajlaşma platformu, bu kararı ile olumsuz tepkiler almıştı.

Ücretli sürüme geçilmeden önce zamanlarda hali hazırda WhatsApp’ı kullanmakta olanlar “Ömür Boyu” ücretsiz olarak uygulamayı kullanma hakkına sahip olmuştu. WhatsApp, gelen tepkilere daha fazla sessiz kalmadı bununla birlikte ve bugün bir açıklama duyusunda bulundu.

Resmi blog üzerinden yapılan bildiriye göre; WhatsApp yakında herkes için ücretsiz sahip olacak.

Whatsapp


DLD konferansında konuşmada bulunan WhatsApp CEO’su Jan Koum açıklamada bulundu. Koum, WhatsApp yıllık ücret politikası çerçevesinde kullanıcılardan talep edilmekte olan paranın çok yüksek olmamasına rağmen bunun yanında, pek çok kişiyi servisi kullanmaktan mahrum bıraktığını açıklık getirdi.

Bu politika özellikle kredi kartı kullanımı sınırlı olanları fazlasıyla etkilemekte olduğu gözlendi. WhatsApp’ın daha da geniş kitlelere ulaşabilmesi için rakipleri gibi ücretsiz olması gerektiği de, bu kararda baya bir etkili olmuşa benziyor.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar