Teknoloji Haberleri

WhatsApp Nokia cihazlardan kalktı!

WhatsApp Nokia cihazlardan kalktı!

 

WhatsApp Nokia cihazlardan kalktı! WhatsApp ile ilgili olarak bundan sonra Nokia cihazlarda asla ve asla kullanılamayacak olduğunun bilgisi verildi, 1 yılın sonunda kullanıcılarından para almayı kesen WhatsApp yeni özellikleri bir yana sürekli olarak yayınladıkları güncellemeler ile kullanıcıların ilgi ve sevgisini kazanmada bir numara olarak yer alıyordu.

WhatsApp hakkında ayrıca şirket sadece Nokia cihazlar ile kalmayacak olduğunu ve kullanım oranlarının az olması dolayısı ve destek vermeyecek olmalarına kendi özgür ve hür iradeleri ile karar vermelerinden dolayı bundan sonrasında 2016 yılı son Aralık ayına kadar güncelleme ve destek vereceklerini ancak bununda az olacağını neredeyse sızdırmış oldu.

Bunların yanı sıra yeni özellikleri ve yeni başarıları sayesinde Facebook tarafından milyar dolarlarca ödeme yapılarak satın alınan şirketin kısa süre sonrasında WhatsApp.com adlı internet sitesinden Windows Phone 7 için ve Nokia ayrıca BlackBerry cihazlar için aynı şekilde yıl sonunda hizmeti tam anlamı ile kesecek olduklarını bildirdi. Şirket son olarak başarılı kullanıcı rakamlarına sahip olmanın verdiği etki ile milyarlarca hesabı IŞID adlı terör örgütüne ait diye silmiş ve bunun ardından CEO tehdit üzerine tehdit almıştı.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar