• YARIM ALTIN
  8.349,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9102
  % 0,02
 • € EURO
  35,9148
  % 0,02
 • £ POUND
  42,7487
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,5272
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3752
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  2218941,270
  % -1,53
 • BIST 100
  11.172,75
  % 0,15

Waves Nedir? Ne İşe Yarar?

Waves Nedir? Ne İşe Yarar?

Waves Nedir? Ne İşe Yarar?

Waves nedir? Waves, kullanıcılarının sanal varlıklarını basit ve en güvenli ve sağlam bir sistem ile ticaretini, yayınlamalarını ve depolamalarını sağlamak için oluşturulan kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bitcoin’in de kullandığı, açık kaynak kodlu blok zincir teknolojisini kullanılmaktadır.

Waves’in Özellikleri Nelerdir?

Waves’in özellikleri nelerdir? Kripto para birimleri ile alım satım yapabilmemiz için merkezli olan Exchange dijital borsalarını kullanmamız gerekiyor. Tam bu noktada Waves işin içine giriyor. Waves, kripto para birimi ticaretinde ve değişiminde dünya bağlantısına sahiptir. USD/EURO türünden veya Waves ile; Bitcoin, Zcash, Ethereum ve Litecoin dijital paraları ile birlikte merkezsiz ve güvenli bir borsada ticaret yapmanızı sağlamaktadır. Şimdilik ticaretinin yapılacağı Altcoin sayısı az gibi görülebilmesi normaldir. Ancak geleceği açık diğer kripto paraları da bünyesine katarak büyüme gösterecektir. Waves’in en önemli özelliklerinden birisi ise yapılan incelemede ise merkezsiz yapıya sahip kripto para borsasında, komisyon ücretleri son derece düşük miktarlarda olarak bilinmesidir. Bilindiği üzere birçok kripto para borsasında, bir hayli yüksek komisyon oranları alınmaktadır.

Waves Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

1-En öncelikli olarak ise aşağıdaki linkten Waves Platform resmi sayfasına girmemiz gerekiyor.

www.wavesplatform.com

2- Waves Platform web sitesine bağlantı kurduktan sonrasında ise ‘’Download Wallet’’ butonuna basıyoruz.

3- Butona tıkladıktan sonra sizi sayfanın alt kısmına yönlendirme yapmış olacak. Burada ‘’Chrome Store’’ ve ‘’Wayes Github’’ isimlerinde ayrı ayrı 2 buton bulunur. ‘’Chrome Store’’ simgesinin alt kısmındaki ‘’Download’’ butonuna basmamız gerekiyor.

4- Download butonuna bastıktan sonrasında ise yapacağımız işlemler ise Chrome Web Mağazası’ndaki ‘’WayesLiteApp’’ uygulamasına yönlendirir. Bu işlemden sonra ‘’Chrome’a Ekle’’ butonuna basmamız gerekiyor.

5- Açılır pencerede bulunmakta olan ‘’uygulama ekle’’ yazısını seçmemiz gerekiyor.

6- Uygulama eklendikten sonrasında ise sizleri Chrome Web Uygulamalarının olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz ve ‘’download’’ ettiğiniz ‘’WavesLite’’ uygulaması çıkar.

7- Bütün adımları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonrasında ise, ‘’WavesLite’’ simgesine tıkladığınız zaman, giriş yapabilmiş olacaksınız.

Waves Nasıl Satın Alınır ve Stoklanır?

Waves satın almanın iki seçeneği bulunmaktadır. Birincisi olarak bahsedecek olursak, (evet, zaten geleneksel bir yol olduğundan bu endüstri hızla gelişmekte) : merkezi dövizler yoluyla satın alma işlemi yapabilirsiniz. Waves, Bittrex, Shapeshift, Yobit ve birkaç küçük borsada listelenir. İkincisi merkezi olmayan dövizleri Waves aracılığıyla satın almanızdan dolayı daha kolay görünebilir. Bilgisayarınızda Waves Client’i kurun, fiat yüklemeniz gerekmektedir. Bitcoin veya Ethereum ve Waves DEX’de bir sipariş verdikten sonrasında ise waves kriptolarınızı Waves Client uygulamasında da stoklama işlemleri yapabilmektesiniz. Buna ek olarak yapılan incelemede ise, Waves, hem Android hem de iOS cihazlar için Google Play ve Apple mağazalarında kullanılabilen resmi bir cüzdan içermektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.