Dünyadan

Wall Street’in boğaları Arjantin’e geri dönüyor

Wall Street’in boğaları Arjantin’e geri dönüyor

 

Wall Street’in boğaları Arjantin’e geri dönüyor. Wall Street’in boğaları, gauchos ülkesine doğru ilerliyor: Arjantin. Onların dönüşü, dünyanın en kötü ekonomilerinden birine olan güvenin keskin bir dönüşünü işaret ediyor.
Larry Fink , bu ay New York’ta ülkenin liderleriyle birlikte iki gün geçirdikten sonra Arjantin “uzaklaştı” dedi . Fink, dünyadaki herhangi bir şirketin çoğundan 5.7 trilyon doları yöneten BlackRock’un CEO’su.
O yalnızdan uzakta. Amerikan yatırımcıları fon akışlarını takip eden Boston merkezli bir firma olan EPFR’ye göre, Arjantin stoklarına ve fonlarına Ocak ve Ekim arasında 1,2 milyar dolar net 1.2 milyar dolar para akıtıldı. Ayrıca geçen yıl dört kat fazla.

BlackRock ( BLK ) , bu yıl Arjantin’e odaklanan yeni bir ETF açtı ve rakibi MSCI Arjantin, bir önceki yıla göre% 57 artış gösterdi. Arjantin’in borsa olan MERVAL, bu yıl% 63’e yükselerek dünyadaki en iyi performans gösteren borsa oldu.
Thomson Reuters tarafından derlenen merkezi banka verilerine göre Arjantin’de doğrudan doğrudan yabancı yatırım, bu yılın aynı dönemine göre 2015’e göre neredeyse iki katına çıktı.
Bu tutarlar, yatırımın ne kadar çabuk geri döndüğü. Arjantin, bir zamanlar bir ülkenin 2001 yılında dünyanın en büyük varsayılanı olan yaklaşık 15 yıldır uluslararası tahvil piyasalarından çekildi. 2014 yılında yeniden varsayılan hale geldi ve 12 yıllık bir hükümet döneminde herhangi bir yabancı yatırım çekmedi. 2015 yılının sonlarında.
Bugün bile, Arjantin ekonomisi Bloomberg Misery Index’de 65 ülkenin üçüncü sırada . Krize ayak uyduran Venezuela listenin başında geldi ve birçok yatırımcı Arjantin’in de tamamen çöküşe yöneldiğini söylüyordu.

Wall Street'in boğaları Arjantin'e geri dönüyor
Wall Street’in boğaları Arjantin’e geri dönüyor

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar