• YARIM ALTIN
  8.349,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9438
  % 0,08
 • € EURO
  35,9386
  % 0,02
 • £ POUND
  42,7452
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,5241
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3745
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  2218941,201
  % -1,53
 • BIST 100
  11.172,75
  % 0,15

Vr Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir, Alınır Mı?

Vr Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir, Alınır Mı?

Vr Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl?

Sanal gerçeklik gözlükleri kullanıcıyı herhangi bir olayın içerisinde, o anı yaşıyormuş gibi hissettirmeye yarayan son teknoloji ürünü gözlüklerin genel adıdır. Bu sanal gerçeklik gözlüğü pazarında birçok, büyük teknoloji şirketleri başta olmak üzere, markalar rekabet içerisinde birbirleri ile yarışmaktadırlar. Bu pazarda Samsung ve Sony gibi dünya devi markalar boy gösterirken yerli marka Vestel de sanal gerçeklik gözlüğü tasarım ve üretimi yapmaktadır.

Sanal Gerçeklik Gözlüklerinde İlk 10’a Giren Markalar

Oculus Rift Samsung Gear VR HTC Vive Sony PLaystation VR Avegant Glyph Razer OSVR Zeiss VR One Visus VR Fove VR Star VR

Tüm bu listede bulunan marka ve modeller üretilen tüm gözlük modelleri ve markaları içerisinde ki en iyi dünya standartlarındaki modeller olup bunların yanında Piranha, Inca, Case, Shinecon, Everest, Vestel ve VR BOX gibi birçok telefon ve bilgisayar markalarda sanal gerçeklik gözlüğü tasarımı ve üretimi yapmaktadır. Tüm bu marka ve modeller içerisinde halk arasında en yaygın olanı ve en kolay ulaşılabilir olanı, fiyat ve ürün adedi bakımından ulaşılabilirlik, VR BOX markasının ürünleridir.

VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Genel Bakış 

VR Box markasının sanal gerçeklik gözlükleri kolay ulaşılabilirlik ve özellikle fiyat bakımından oldukça tercih edilmektedir. Bir online alışveriş sitesinden olsun veya herhangi bir alışveriş merkezinden kolaylıkla ulaşabildiği gibi fiyat aralıkları da minimum 20 TL ile maksimum 50 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu durumda VR gözlüklere çok fazla para vermek istemeyecek ya da çok pahalı olan gözlüklere bütçesi yetmeyecek teknoloji tutkunlarının ilgisini VR Box tarafına çekmektedir.

VR Box Sanal Gerçeklik Gözlükleri Kalitesi Nasıl?

VR Box sanal gerçeklik gözlüklerinin VR Box, VR Box 2, Preo My, Techmaster gibi farklı farklı modelleri olup hepsinin birbirinde bir miktar kalite farklılıkları gözükmektedir. Ama genel olarak bu gözlüklerin malzeme kalitesi ortalamanın biraz altındadır. Gözlüğün yüze oturan kısmındaki süngerlerinin kalitesinden biraz ödün verilmesinden dolayı kullanıcıların sanal gerçeklik deneyimleri sırasında gözlüğün karanlık olan göz ile ekran (mercekler) arsına ışık girebilmekte ve sanal gerçekliğin verdiği hissiyata etki edebilmektedir. Süngerlerin bu şekilde olması bazı kullanıcılarda, kafa yapısına bağlı olarak, kullanıcı rahatlığına da etki etmektedir.

VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü Alınır Mı?

Teknoloji tutkunu olan ve sanal gerçeklik deneyimini yaşamak isteyen ama çok fazla bütçesi olmayan kullanıcılar için VR Box Sanal Gerçeklik gözlükleri tam olarak bir fiyat-performans ürünü olarak kullanıcının karşısına çıkmaktadır. Eğer bir kullanıcı fazla bütçeye sahip değil veya bir sanal gerçeklik gözlüğü için büyük markaların ürünlerinde olduğu gibi 1000 veya 2000 TL gibi bir ücret ödemeden üstün körü bir sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olmak isterler ise VR Box bu tür kullanıcılar için çok doğru bir karar olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.