Kripto Para Haberleri

Venezuela Kripto Parası PETRO piyasada

Venezuela Kripto Parası PETRO

Venezuela Kripto Parası PETRO piyasaya girdi. Venezuela’nın kripto para denetçisi olarak bilinen Carlos Vargas, ülkesinin “petro” adıyla çıkartmış olduğu yeni kripto paranın Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa’dan yatırım çekeceğinin açıklamasında bulundu.

Venezuela Kripto Parası piyasada

Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Nicolas Maduro‘nun hükümeti, ilk petro satışını Salı günü yapıp açılış yapmış olacaklar. Hükümet bununla beraberinde ise, petronun Washington’un mali yaptırımlarının etkisini azaltmaya yardımcı olacağını belirtmekte. Venezuela Kripto Parası PETRO bakalım daha ne kadar yatırım alacak.

Vargas, Cuma günü yapılan siyasi toplantıda ise Caracas’ta “Sürecin başlamasıyla ilgili olarak Salı günü bazı açıklamalar yapılacak” diye açıklamalarda bulundu.

Vargas;

[su_quote]Katar, Türkiye ve Ortadoğu’nun diğer bölgelerinden pek çok yatırımcı olacağı gibi Avrupalılar ve Amerikalılar da katılacak[/su_quote]

diye sözlerine ekledi.

Venezuela hükümeti petroya ilişkin olarak ise tüm ayrıntılar ve ipuçlarına herhangi bir yanıt vermedi. Ancak hükümetin danışmanları, petronun yüzde olarak 38.4’ünün, yüzde 60’lık bir indirimle özel açık artırmada satılmasını önermekteler.

Venezuela’nın finansal ödeme gücü konusundaki endişe ve korkulan yanında muhtemelen yatırımcıların petroya ilgisini sınırlandıracağını düşünen çevreler var olduğu görüldü. ABD Hazine Bakanlığı petronun bunun beraberinde ise OPEC ülkesi olan Venezuela’ya yönelik yaptırımları ihlal edebileceği uyarısında bulundu.

Venezuela’daki enflasyon oranı dört haneli sayılara ulaşmış durumda ve ülkede gıda ve ilaç darlığı devam etmekte olduğu gözlendi.

Venezuela Kripto Parası PETRO

Venezuela Kripto Parası PETRO piyasaya girdi. Venezuela'nın kripto para denetçisi olarak bilinen Carlos Vargas, ülkesinin "petro" adıyla çıkartmış olduğu yeni kripto paranın Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa'dan yatırım çekeceğinin açıklamasında bulundu.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar