Ekonomi Haberleri

Vaatleri 22 Milyar TL

Ak parti iktidara gelmesinden sonra sıra geldi seçim vaatlerine, 22.3 milyar lirayı bulacak vaatlere gözler çevrildi. Hükümetin kurulmasıyla birlikte öncelikle geçici bütçe çıkarılacak. Hemen sonrasında ise aralık ayında asgari ücret görüşmeleri başlamış olacak. Bu kademeden sonra vaatlere yönelik bir program oluşturulacağı ve ilk pakete yönelik yasal düzenlemelerin Meclis’te öncelikle gündeme alınacağının altı çizildi. Vaatler OVP’ye de konulmuş olacak.

Asgari ücretin 1.300 liraya çıkarılması sözünün yer aldığı bu vaatlerin sonrasında ise, seçime birkaç gün kala 28 Ekim günü 10 maddelik bir müjde paketi daha açıkladı. AK Parti’nin ilk seçim paketinin maliyetinin 19.3 milyar lira, ikinci paketinin maliyeti de yaklaşık 3 milyar lirayı bulacak. Toplamda 22.3 milyar lira maliyeti olan vaatler için bir program yapılacak. Hangi vaat önce yapılacaksa buna göre yasal altyapısı hazırlanmış olacak. Vaatler Orta Vadeli Program’a da konulacak.

[poll id=”8″]

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar