Teknoloji Haberleri

Uber uygulaması İtalya’da yasaklandı

Uber uygulaması İtalya’da yasaklandı

Uber uygulaması İtalya’da yasaklandı. İtalyan mahkemesi Uber uygulamasının tüm işlemlerini İtalya’da durdurdu. Mahkeme kararında yer alan bilgide ise, Uber’in taksi sürücülerine karşı haksız rekabete girmesini gerekçe göstermiş oldu.

Uber uygulaması İtalya’da yasaklandı mı?

Uber İtalya’da yasaklandı. Mahkeme Uber’in İtalya genelinde olmak üzere Uber’in UberBLACK, UberLUX, UberX, UberXL ve UberSelect gibi türlerde araç çağırılabilecek akıllı telefon uygulamalarının reklamının yapılmasına da yasak koymuş oldu. Her ne kadar bugüne kadar verilen yasaklama kararları Uber’in daha çok işine yarıyor olsa da, İtalya’da alınan kararın Uber için oldukça sert olduğunu söylememiz mümkün.

İtalyan mahkemesi, İtalya’nın önde gelen taksi dernekleri tarafından açılan davada bu derneklerin lehine karar verdi. Uber‘in İtalya operasyonu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yer alan haberde ise karar karşısında şok olduklarını ve itirazlarını gerçekleştireceklerini açıklaması yapıldı. Bildiğiniz üzere Uber her seferinde ülkelerde yasaklarla karşılaşıyor ancak buna rağmen bununla birlikte her yasakla birlikte daha tanınır hale geliyor.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar