Teknoloji Haberleri

Twitter’a GIF butonu geliyor

Twitter’a GIF butonu geliyor

 

Twitter’a GIF butonu geliyor. Mikro blog sitesi olan Twitter, mobil uygulamasında yer alacak olan GIF butonuna yer vermeye hazırlanıyor.

 

Twitter’a GIF butonu

Kullanıcıların platformda daha çok paylaşım ve gezinme yapmalarını sağlamak için bir süredir çeşitli yenilikleri kullanıma sunmakta olan Twitter, gözünü GIF’e dikmiş oldu.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bilgi ve iddialara göre, mikro blog devi, platformdaki GIF kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla mobil uygulamasında GIF butonuna yer vermiş olacak.

Söz konusu olarak butonun bazı kullanıcıların uygulamalarında ise bunun yanında görünmesi de Twitter‘ın bu özelliği test etmeye başladığı iddiasını güçlendirdiği gözlemlendi.
iOS ve Android’e ne zaman geleceği konusunda herhangi bir resmi açıklamanın bulunmadığı Twitter‘ın GIF butonunun yanında ise, Facebook Messenger’dakine benzer bir kullanım sunduğu belirtilmekte olduğu gözlendi.

twiter gif

GIF NEDİR?

Graphics Interchange Format’in kısaltması olarak bilinen GIF, Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelmektedir. Kayıpsız sıkıştırma yönteminin kullanılmış olduğu GIF, JPEG ile birlikte bilgisayar dünyasında kullanılan en yaygın resim saklama biçimlerinden biri olarak bilinmektedir.

ABD’de borç 19 trilyon doları geçti


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar