Girişimcilik
Neler Oluyor?

Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı

Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı

Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu olarak bilinen Brand Finance, Türkiye’nin en değerli markalarını sıraladı işte o liste. Brand Finance tarafından “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” çalışmasının 11’incisini tamamlamış oldu.

Türkiye’nin En Değerli Markaları

Listede ilk sırada yer alan 2 milyar 42 milyon dolarlık marka değeriyle THY yer alırken, devamında ise 1 milyar 907 milyon dolarlık marka değeriyle geçen yılın şampiyonu Türk Telekom takip etmiş oldu.

Listede üçüncü sırada yer alan şirketler ise 1,8 milyar dolarlık marka değeri ile Turkcell alırken, Akbank 1 milyar 649 milyon dolarlık marka değeri ile 4’üncü, Garanti Bankası 1 milyar 584 milyon dolarlık değeriyle 5’inci sıraya yerleşmiş oldu.

Söz konusu dönemde Ziraat Bankasının marka değeri yüzde 9’luk artışla 1 milyar 432 milyon dolara ulaştı ve kurum 6’ncı sıradaki yerini korumuş oldu. Ziraat Bankasını, 1 milyar 334 milyon dolar ile İş Bankası, 1 milyar 258 milyon dolar ile Arçelik, 937 milyon dolarla beraberinde ise Yapı Kredi, 878 milyon dolarla Ford Otosan takip etmiş oldu.

EN DEĞERLİ 100’ÜN TOPLAM DEĞERİ 27.5 MİLYAR DOLAR OLARAK GÖRÜLDÜ

Çalışmaya göre, Türkiye’nin en değerli yüz markasının toplam değeri 27,5 milyar dolar oldu.

Listeye bu yıl muhtelif iş kollarından 6 yeni marka dahil olurken, Kütahya Porselen 87, Çelebi Hava Servisi 93, Ray Sigorta 96, Karel Elektronik 97, Ege Profil 98, Lokman Hekim 100. sıradan listede yerlerini almış oldu.

Türkiye'nin en değerli markaları
Türkiye’nin en değerli markaları

Türkiye'nin En Değerli Markaları Açıklandı

Türkiye'nin En Değerli Markaları Açıklandı

Türkiye'nin En Değerli Markaları Açıklandı

Türkiye'nin En Değerli Markaları Açıklandı. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu olarak bilinen Brand Finance, Türkiye'nin en değerli markalarını sıraladı işte o liste. Brand Finance tarafından "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" çalışmasının 11'incisini tamamlamış oldu.

Kullanıcı Oyu: 4.65 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar