Kripto Para Haberleri

Türkiye’de ilk Bitcoin Gasp Operasyonu

Türkiye’de ilk Bitcoin Gasp Operasyonu

Türkiye’de ilk Bitcoin Gasp Operasyonu İstanbul Merter’de 5 kişilik çete tarından gerçekleşti. Bir iş adamını kaçırarak 12 milyon değerindeki Bitcoin hesabını gasp etti. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan çete üyelerinden biri olan İbrahim Ö.’nün elde ettiği paralarla ise kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu.

İstanbul‘da kendilerine polis süsü veren 5 çete üyesi gün ortasında zengin iş adamını kaçırdı. Çete üyelerinden üçü, zorla araca bindirdikleri iş adamının, İş adamının ise bitcoin hesaplarının şifrelerini zorla ve tehditle ele geçirdiler.

Gaspçılar 450 Bitcoin’i Kendi Hesaplarına Aktardı
Haber Merkezi’nden Nihat Uludağ’ın haberine göre; gaspçılar hesaptaki yaklaşık 12 milyon TL değerindeki 450 Bitcoin parayı ele geçirdi. İş adamı polise başvurarak, gaspçılar tarafından minibüste tutulduğunu ve şiddete uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Türkiye’nin İlk Bitcoin Gaspı Operasyonu
Türkiye’de ilk kez yaşanan ve bir ilke geçen Bitcoin gaspı olayının sonrasında ise harekete geçen Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise, 8 saat gibi bir kısa süre içinde çete üyelerine operasyon yaptı. Polisler, çevredeki güvenlik kameraları ve teknik takiple soyguncuları Esenyurt, Bağcılar ve Küçükçekmece‘de düzenlenen eş zamanlı baskınlarda; Bitcoin gaspçısı, G. S., İ. Ö., U. K., G.S. ve S. Ö.’yü 8 saat içinde yakaladı. İş adamının Bitcoin hesabındaki 12 milyon lira ise kurtarılmış olundu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar