Dünyadan

Türkiye nin geleceği daha iyi olacak

imf

IMF ile stand by’sız dört yıllık zaman sürecinin ardından Türkiye temsilcisi Mark Levis görev süresinin sonuna gelmiş durumda.

Lewis, Türkiye ekonomisinin rüştünü ispat ettiğini, başta eğitimle ilgili olmak üzere yapısal reformları yaparsa geleceğinin daha da artı yönde olacağını belirtti.

Türkiye’nin ekonomik olarak yaşadığı her krizde kapısını çaldığı Uluslararası Para Fonu (IMF) siyasiler için de halk için de kemer sıkma demek, acı reçete demek. 19 kez stand by yaptığımız IMF, bu politikaların karşılığında 45 milyar dolar kaynak sağladı. Ak Parti hükümetinin 2010 yılı süresince IMF borçlarının tümünü ödemesiyle ise Türkiye ile yeni bir dönem başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük seçim kozlarından biri haline gelen sözleriyle Türkiye artık “veren ülke.”

AVRUPA’YA GİDECEKLER

188 üye ülke arasında bulunduğumuz IMF ile şu andaki ilişki, “4’üncü madde görüşmeleri” kapsamında danışmanlık düzeyinde yürüyor. Bugünlerde IMF’nin Ankara’daki Türkiye ofisinde yeni bir nöbet değişimi var. 4 yıldır Türkiye’de görev yapan Mark Lewis, Washington’a dönüyor yerine Srikant Seshadri geliyor… Bir Avrupa ülkesinde görev alacak Lewisle yola çıkmadan önce biraraya geldik. Eşi Türk olan Lewis, Türkiye’den üzüntülü bir şekilde ayrılmakta.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar