Teknoloji Haberleri

Türkiye İnternet Hızında Kaçıncı Sırada?

Türkiye İnternet Hızında Kaçıncı Sırada?

Türkiye İnternet Hızında Kaçıncı Sırada? Yapılan araştırmalara göre yer alan haberde ise, dünyanın en hızlı olan mobil internetinin Norveç’te olduğu gözlenirken, en hızlı sabit internetinin ise Singapur’da kullanıldığı görüldü. Speedtest Ookla tarafından yayınlanan verilerine göre yapılan araştırma sonuçlarında ise; Türkiye’nin mobil internet hızında 32. sabit internet hızında ise 84. sırada yer almakta ve korkunç bir rakam çıktı.

 

Ortalama olarak yapılan incelemede ise 62,66 Mbps mobil bağlantı hızıyla lider olan Norveç’i 53,01 Mbps ile Hollanda ve 52,78 Mbps ile İzlanda’nın takip etti. Bununla beraber Mobil internet hızında ilk beşte yer alan diğer ülkeler ise sıralamasında yer alanlar Singapur ve Malta olarak görüldü. Mobil internet hızında Türkiye’nin ise 31,20 Mbps ile dünya ortalaması olan bir rakam 20,28 Mbps rakamının üstünde yer alarak listede 32. sırada bulunduğu görüldü. Ancak Türkiye’de tüketiciler bu hızdan memnun değil, hatta daha da yavaş olduğu kanaatindeler.

 

Dünyanın mobil indirme hızı 2017 yılında yüzde olarak ise 30,1 yükselirken sabit geniş bant indirme hızının ise yüzde 31,6 yükseliş bir oranı görülmüş olundu. Sabit internet hızında Kasım ayında ilk sırada yer alan rakam 153,85 Mbps indirme hızıyla Singapur’un yer aldığı belirlendi. Bu ülkeyi takip edenler ise 147,51 Mbps ile İzlanda takip ederken bununla beraber Hong Kong i se 133,94 Mbps hızla üçüncü sırada yer aldı.

 

Güney Kore ve Romanya sabit internet hızında ilk beşe giren diğer ülkeler olarak görüldü. Sabit internet hızında dünya ortalamasının 40,11 olduğu belirlenirken, Türkiye ise sabit internet hızında 16,30 Mbps ile 84. sırada yer aldı ancak resmi bir sonuç içermez.

Türkiye İnternet Hızında Kaçıncı Sırada?

Türkiye İnternet Hızında Kaçıncı Sırada? Yapılan araştırmalara göre yer alan haberde ise, dünyanın en hızlı olan mobil internetinin Norveç'te olduğu gözlenirken, en hızlı sabit internetinin ise Singapur'da kullanıldığı görüldü.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar