Araştırma İnceleme

Turizmcilere Otellere Kredi Veren Bankalar

Turizmcilere Otellere Kredi Veren Bankalar

Turizmcilere Otellere Kredi Veren Turizm; gezme, görme, kültürlenme, tanıma veya eğlenme gibi amaçlarla yapılan seyehat ve bir ülkeye veya bölgeye turist çekmek amacıyla yapılan kültürel, ekonomik ve teknik çalışmaların tümüne verilen isimdir. Turizm, ülkemizin de en ciddi gelir kaynaklarından biri konumundadır, nitekim Türkiye 2014 varış istikametine göre en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 39.8 milyon uluslararası gelen turist sayısı ile altıncı sırada yer alıyor. Böyle büyük bir millî gelir söz konusu olunca da turizm ve otelcilere de sektöre teşvik adına birtakım imkânlar sunulabiliyor. Bankalar da bu sıranın başında geliyor.

Turizmcilere Otellere Kredi Veren Bankalar

Turizmcilerin mutlaka sezona girilirken turistleri en iyi şekilde ağırlayarak kaliteli hizmet verebilmek adına ciddi nakit paraya ihtiyaçları olabiliyor. Bu ihtiyacın farkında olan bankalar turizmcilere özel ve diğerlerinden daha avantajlı ödeme planları hazırlayarak, yine turizmciye kolaylık sağlamak adına farklı teminatlara da yöneliyorlar. Standartların üzerinde avantajlara sahip bu banka kredileri ile turizm işletmecileri, sezona hazır bir şekilde girerek ülkemizde her yıl ortalama yüzde beş ortanında artış gösteren turizm gelirini katlamak niyetinde. Elbette bütün bu imkânlardan faydalanılabilmesi için turizm işletmecilerinin sektörde olduğuna dair Turizm Bakanlığı’ndan belge alarak bankalara sunması gerekiyor.

Akbank’ın sunduğu bedava EFT, Garanti Bankası’nın koyduğu 120 ay vade, ;ING Bank’ın altı ay ödemesiz verdiği kredi sunulan onlarca farklı avantajdan sadece birkaç tanesi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar